RL-cup Kempeleen osakilpailu V 2.3.2021

T U L O K S E T

© Kempleen Kiri, Kempeleen Pyrintö

Tuloste on valmis 19:12:13
Kilpailun sarjat: M06; M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; M14; N16; M16
Sijoitus Kilpailijan numero Joukkue Seuran nimi Aika Ero voittajaan
M06Miehet 6 vuotta 0.5 km V, tilanne
1.302Leevi JärvinenKempeleen Pyrintö3:01.1
Sarjaluettelo
Sijoitus Kilpailijan numero Joukkue Seuran nimi Aika Ero voittajaan
M08Miehet 8 vuotta 1 km V, tilanne
1.309Lassi Kauppinen 3:56.7
2.310Niila TimmerbackaKempeleen Pyrintö4:12.5   15.8
3.308Otto VasankariKempeleen Pyrintö4:47.6   50.9
4.306Veikko MyllyniemiKempeleen Kiri6:15.8   2:19.1
Sarjaluettelo
Sijoitus Kilpailijan numero Joukkue Seuran nimi Aika Ero voittajaan
N08Naiset 8 vuotta 1 km V, tilanne
1.315Iisa KlaavuniemiYli-Iin Naseva3:34.2
2.316Noora RahkolinLimingan Niittomiehet3:58.0   23.8
3.313Seela VasankariKempeleen Pyrintö4:26.3   52.1
4.314Miina PyhtiläYlöjärven Ryhti4:30.4   56.2
5.312Oona NiemikorpiLimingan Niittomiehet5:23.6   1:49.4
6.317Vieno ÅmanKempeleen Kiri6:46.2   3:12.0
Sarjaluettelo
Sijoitus Kilpailijan numero Joukkue Seuran nimi Aika Ero voittajaan
M10Miehet 10 vuotta 2 km V, tilanne
1.325Juho MarttilaLimingan Niittomiehet4:59.5
2.324Viljami VäyrynenKempeleen Pyrintö5:34.0   34.5
3.321Emil KangasKempeleen Pyrintö5:39.7   40.2
4.320Aaro HäikiöKempeleen Pyrintö6:01.4   1:01.9
5.319Eeli VasankariKempeleen Pyrintö6:16.3   1:16.8
6.326Eeli MäkäräinenKempeleen Pyrintö6:36.3   1:36.8
7.323Lauri KurttilaKempeleen Pyrintö6:45.8   1:46.3
8.322Arttu TervonenKempeleen Kiri7:28.2   2:28.7
Sarjaluettelo
Sijoitus Kilpailijan numero Joukkue Seuran nimi Aika Ero voittajaan
N10Naiset 10 vuotta 2 km V, tilanne
1.334Elena RyyttyOulun Hiihtoseura4:50.3
2.328Milda TalonenKempeleen Pyrintö5:12.9   22.6
3.330Hilla MäättäKempeleen Pyrintö5:20.6   30.3
4.336Saana TulppoLimingan Niittomiehet5:22.6   32.3
5.327Nella MatturiLimingan Niittomiehet5:38.7   48.4
6.335Noora HaikolaKempeleen Pyrintö5:42.7   52.4
7.331Elma KlaavuniemiYli-Iin Naseva6:05.9   1:15.6
8.337Saga KangasKempeleen Pyrintö6:08.4   1:18.1
9.329Roosa RahkolinLimingan Niittomiehet6:11.0   1:20.7
10.333Helmi RaumaLimingan Niittomiehet7:29.7   2:39.4
Sarjaluettelo
Sijoitus Kilpailijan numero Joukkue Seuran nimi Aika Ero voittajaan
M12Miehet 12 vuotta 2 km V, tilanne
1.341Iiro NiemikorpiLimingan Niittomiehet4:31.8
2.340Riko MäntyrantaOulun Hiihtoseura4:50.2   18.4
Sarjaluettelo
Sijoitus Kilpailijan numero Joukkue Seuran nimi Aika Ero voittajaan
N12Naiset 12 vuotta 2 km V, tilanne
1.350Inka RyyttyOulun Hiihtoseura4:35.9
2.344Vilma PyhtiläYlöjärven Ryhti4:40.0   4.1
3.345Eevi TulppoLimingan Niittomiehet4:58.0   22.1
4.348Seita HallikainenLimingan Niittomiehet5:03.2   27.3
5.352Ellen KoskinenOulun Hiihtoseura5:05.8   29.9
6.353Mira MarttilaLimingan Niittomiehet5:14.1   38.2
7.343Nella OllakkaLimingan Niittomiehet5:15.2   39.3
8.349Laura HaikolaKempeleen Pyrintö5:27.7   51.8
9.347Malla MäättäKempeleen Pyrintö5:34.2   58.3
10.351Inga KangasKempeleen Pyrintö5:34.9   59.0
11.346Hilda PeltolaKempeleen Kiri5:52.7   1:16.8
Sarjaluettelo
Sijoitus Kilpailijan numero Joukkue Seuran nimi Aika Ero voittajaan
N14Naiset 14 vuotta 2 km V, tilanne
1.359Anni NaumanenOulun Hiihtoseura4:20.4
2.358Lotta TalvensaariKiimingin Urheilijat4:47.4   27.0
3.356Hilla MattilaLimingan Niittomiehet5:01.4   41.0
4.357Alina KyllönenOulun Hiihtoseura5:04.1   43.7
5.360Aino-Sofia JuntunenKempeleen Kiri5:09.5   49.1
6.355Maisa HaapeaKempeleen Kiri5:32.7   1:12.3
Sarjaluettelo
Sijoitus Kilpailijan numero Joukkue Seuran nimi Aika Ero voittajaan
M14Miehet 14 vuotta 3 km V, tilanne
1.363Jaakko ParkkilaPudasjärven Urheilijat6:31.4
2.362Lauri KorpelaSaloisten Reipas6:48.9   17.5
3.364Ossi TurunenOulun Hiihtoseura6:58.4   27.0
4.365Niko LiuskaKempeleen Kiri7:35.2   1:03.8
5.367Oiva HallikainenLimingan Niittomiehet7:50.6   1:19.2
6.361Veikka NiskanenHaapajärven Kiilat7:58.0   1:26.6
7.366Jesse LifflanderSaloisten Reipas8:05.4   1:34.0
Sarjaluettelo
Sijoitus Kilpailijan numero Joukkue Seuran nimi Aika Ero voittajaan
N16Naiset 16 vuotta 3 km V, tilanne
1.369Essi ParkkilaPudasjärven Urheilijat7:09.7
2.370Moona OllakkaTaivalkosken Metsä-Veikot 857:27.8   18.1
Sarjaluettelo
Sijoitus Kilpailijan numero Joukkue Seuran nimi Aika Ero voittajaan
M16Miehet 16 vuotta 3 km V, tilanne
1.372Ronni MäntyrantaOulun Hiihtoseura6:35.8
Sarjaluettelo