39.Kansalliset ja 29.Zeppelin-hiihdot

39.Kansalliset ja 29.Zeppelin-hiihdot

Köykkyri, Kempele

Tulokset


© Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö

Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; N45; M65; M14; N16; N18; N35
; M45; M55; M16; N20; NYL; M18; M35; M20; MYL

M08Miehet 8 vuotta 1 km V
Sijoitus Numero Nimi Seura Loppuaika Ero voittajaan
1. 2Lappi NurmelaOunasvaaran Hiihtoseura4:03.1
2. 3Aaro HaapakoskiOulun Hiihtoseura4:10.2   7.1
3. 6Peetu SaukkoOunasvaaran Hiihtoseura4:30.3   27.2
4. 7Otso KuorikoskiOulun Hiihtoseura4:33.0   29.9
5. 8Eetu KiveläTaivalkosken Metsä-Veikot 855:00.2   57.1
6. 4Niila TimmerbackaKempeleen Pyrintö5:24.8   1:21.7
7. 9Otto VasankariKempeleen Pyrintö6:11.5   2:08.4
8. 5Oiva Ala-HeikkiläAsikkalan Raikas6:21.8   2:18.7
Sarjaluettelo
N08Naiset 8 vuotta 1 km V
1. 12Alexandra HarjuHaukiputaan Veikot4:10.5
2. 13Iisa KlaavuniemiYli-Iin Naseva4:27.1   16.6
3. 15Noora RahkolinLimingan Niittomiehet5:00.5   50.0
4. 11Seela VasankariKempeleen Pyrintö6:00.0   1:49.5
5. 14Emma TihinenLaitasaaren Veto6:11.4   2:00.9
Sarjaluettelo
M10Miehet 10 vuotta 2 km V
1. 30Aaron HarjuHaukiputaan Veikot5:23.7
2. 25Oiva TervaskantoOunasvaaran Hiihtoseura5:31.5   7.8
3. 17Juho MarttilaLimingan Niittomiehet5:35.4   11.7
4. 34Samu VuolliOunasvaaran Hiihtoseura5:35.7   12.0
5. 32Niilo MustonenIin Hiihtoseura5:36.0   12.3
6. 23Veikka SovaOulun Hiihtoseura5:45.8   22.1
7. 27Arttu TervonenKempeleen Kiri5:55.3   31.6
8. 29Viljami VäyrynenKempeleen Pyrintö6:03.5   39.8
9. 28Vilho SchmittLaitasaaren Veto6:03.6   39.9
10. 19Oliver RahjaKalajoen Junkkarit6:10.2   46.5
11. 18Emil KangasKempeleen Pyrintö6:12.2   48.5
12. 35Sauli UutinenLimingan Niittomiehet6:12.8   49.1
13. 20Juho Ala-HeikkiläAsikkalan Raikas6:27.4   1:03.7
14. 24Jonne SeppänenKempeleen Pyrintö6:27.9   1:04.2
15. 21Aaro HäikiöKempeleen Pyrintö6:48.5   1:24.8
16. 31Eeli VasankariKempeleen Pyrintö7:08.7   1:45.0
17. 26Lauri KurttilaKempeleen Pyrintö7:38.5   2:14.8
18. 33Elias TihinenLaitasaaren Veto7:48.1   2:24.4
DNS 22Valtteri TiuraniemiOunasvaaran Hiihtoseura
Sarjaluettelo
N10Naiset 10 vuotta 2 km V
1. 41Elena RyyttyOulun Hiihtoseura5:04.5
2. 46Oona PesämaaIin Hiihtoseura5:09.9   5.4
3. 37Eedith TörmänenHaapaveden Urheilijat5:42.6   38.1
4. 47Kaisla VuolletSotkamon Jymy5:48.1   43.6
5. 43Milda TalonenKempeleen Pyrintö5:50.3   45.8
6. 42Saana TulppoLimingan Niittomiehet5:58.8   54.3
7. 38Hilla MäättäKempeleen Pyrintö6:01.3   56.8
8. 45Noora HaikolaKempeleen Pyrintö6:18.8   1:14.3
9. 39Elma KlaavuniemiYli-Iin Naseva6:26.4   1:21.9
10. 40Saga KangasKempeleen Pyrintö6:35.7   1:31.2
11. 44Roosa RahkolinLimingan Niittomiehet6:39.9   1:35.4
Sarjaluettelo
M12Miehet 12 vuotta 3 km V
1. 53Veeti RahkolinLimingan Niittomiehet8:28.4
2. 58Matias LatomaaVetelin Urheilijat8:34.8   6.4
3. 49Marius PitkänenOunasvaaran Hiihtoseura8:45.0   16.6
4. 55Joona YlimäkiVisa Ski Team Kemi8:48.9   20.5
5. 51Tomi SaukkoOunasvaaran Hiihtoseura8:56.9   28.5
6. 59Kerkko SaarinenLahden Hiihtoseura9:09.7   41.3
7. 50Iiro NiemikorpiLimingan Niittomiehet9:18.3   49.9
8. 57Arttu JuolaOulun Hiihtoseura9:22.9   54.5
9. 54August SchmittLaitasaaren Veto9:45.9   1:17.5
10. 56Sebastian PalojärviOunasvaaran Hiihtoseura9:47.2   1:18.8
11. 52Lenni MustonenIin Hiihtoseura9:53.7   1:25.3
12. 60Topias AlaniskaOulun Hiihtoseura11:41.9   3:13.5
13. 61Matias TihinenLaitasaaren Veto12:42.1   4:13.7
Sarjaluettelo
N12Naiset 12 vuotta 3 km V
1. 76Minea MiettunenVisa Ski Team Kemi8:38.6
2. 79Saaga PesämaaIin Hiihtoseura8:57.1   18.5
3. 63Reeta TaskilaHaapaveden Urheilijat9:16.8   38.2
4. 69Inka RyyttyOulun Hiihtoseura9:34.9   56.3
5. 82Viivi FageruddIF Brahe9:42.7   1:04.1
6. 83Elisa TakkunenVisa Ski Team Kemi9:48.1   1:09.5
7. 65Ruuth TörmänenHaapaveden Urheilijat10:03.7   1:25.1
8. 70Eevi TulppoLimingan Niittomiehet10:32.0   1:53.4
9. 64Seita HallikainenLimingan Niittomiehet10:39.5   2:00.9
10. 73Saana RokolampiTaivalkosken Metsä-Veikot 8510:41.7   2:03.1
11. 80Mira MarttilaLimingan Niittomiehet10:43.2   2:04.6
12. 75Eevi JukaLaitasaaren Veto10:47.2   2:08.6
13. 81Venla KiveläTaivalkosken Metsä-Veikot 8510:55.3   2:16.7
14. 77Milja TihinenLaitasaaren Veto12:02.3   3:23.7
15. 74Hilda PeltolaKempeleen Kiri12:05.2   3:26.6
16. 67Malla MäättäKempeleen Pyrintö12:06.2   3:27.6
17. 78Laura HaikolaKempeleen Pyrintö12:11.2   3:32.6
18. 71Inga KangasKempeleen Pyrintö12:16.9   3:38.3
19. 66Hilla KeränenKarungin Kataja13:18.8   4:40.2
20. 84Saima SelinOunasvaaran Hiihtoseura13:42.1   5:03.5
DNS 68Sofi RintaLaitasaaren Veto
Sarjaluettelo
N14Naiset 14 vuotta 3 km V
1. 95Emilia HakasalmiKuivasjärven Aura8:43.5
2. 90Saaga SassiIin Urheilijat8:48.9   5.4
3. 93Aliisa KärkkäinenLimingan Niittomiehet8:51.6   8.1
4. 92Anni NaumanenOulun Hiihtoseura9:11.4   27.9
5. 87Lumia NurmelaOunasvaaran Hiihtoseura9:12.1   28.6
6. 96Lotta RossiVisa Ski Team Kemi9:13.5   30.0
7. 86Maiju PalosaariKiimingin Urheilijat9:17.0   33.5
8. 94Sanni TyyskäOulaisten Huima9:21.2   37.7
9. 91Iita KimpimäkiYli-Iin Naseva9:25.1   41.6
10. 89Vilja KiviniemiLimingan Niittomiehet9:59.4   1:15.9
11. 88Lotta TalvensaariKiimingin Urheilijat10:26.5   1:43.0
Sarjaluettelo
N45Naiset 45 vuotta 3 km V
1. 98Virve JouhtenKempeleen Pyrintö8:52.2
2. 99Sanna HenrikssonOulun Hiihtoseura9:00.0   7.8
Sarjaluettelo
M65Miehet 65 vuotta 3 km V
1.103Aito PennanenKiuruveden Urheilijat8:20.1
2.101Osmo SoronenOulun Kilpa-Veljet9:19.7   59.6
3.102Erkki KumpulaOulun Kilpa-Veljet10:20.1   2:00.0
Sarjaluettelo
M14Miehet 14 vuotta 5 km V
1.105Elmeri HelanderVisa Ski Team Kemi13:05.7
2.114Jaakko ParkkilaPudasjärven Urheilijat13:39.5   33.8
3.106Eetu JuolaOulun Hiihtoseura14:14.4   1:08.7
4.112Eino RyyttyOulun Hiihtoseura14:14.8   1:09.1
5.109Pyry VuolliOunasvaaran Hiihtoseura14:20.9   1:15.2
6.108Aleksi VuormaOulun Hiihtoseura15:02.0   1:56.3
7.110Niko LiuskaKempeleen Kiri15:59.0   2:53.3
8.107Oiva HallikainenLimingan Niittomiehet16:27.2   3:21.5
9.113Kalle PaakkolanvaaraLimingan Niittomiehet16:37.3   3:31.6
DNS111Okko SelinOunasvaaran Hiihtoseura
Sarjaluettelo
N16Naiset 16 vuotta 5 km V
1.122Nelli-Lotta KarppelinLimingan Niittomiehet12:46.4
2.125Hanna NiskanenVisa Ski Team Kemi13:12.4   26.0
3.119Sissi OikkonenOunasvaaran Hiihtoseura13:45.5   59.1
4.126Erika KujalaOulun Hiihtoseura13:46.6   1:00.2
5.120Selma MäkäräinenLimingan Niittomiehet13:47.4   1:01.0
6.127Seela SalokangasOunasvaaran Hiihtoseura14:11.0   1:24.6
7.123Heta RuotsalaOunasvaaran Hiihtoseura14:11.4   1:25.0
8.121Hilpi RuotsalaOunasvaaran Hiihtoseura14:19.1   1:32.7
9.124Ella TammiSimon Kiri14:21.6   1:35.2
10.118Katriina VuolletKalajoen Junkkarit14:25.4   1:39.0
11.116Veera TammiSimon Kiri14:34.4   1:48.0
12.128Elina ParpalaSimon Kiri14:36.2   1:49.8
13.129Essi ParkkilaPudasjärven Urheilijat15:07.6   2:21.2
DNS117Niina RokolampiTaivalkosken Metsä-Veikot 85
Sarjaluettelo
N18Naiset 18 vuotta 5 km V
1.134Kerttu PirneskoskiVisa Ski Team Kemi13:02.0
2.137Sara NiskanenVisa Ski Team Kemi13:46.0   44.0
3.135Neea TaskilaOulun Hiihtoseura14:30.1   1:28.1
4.132Ida RoponenVisa Ski Team Kemi14:44.2   1:42.2
5.131Siiri JuntunenKainuun Hiihtoseura14:47.4   1:45.4
6.136Heli KorpiAavasaksan Urheilijat15:01.0   1:59.0
DNS133Aino-Kaisa ParkkilaLimingan Niittomiehet
Sarjaluettelo
N35Naiset 35 vuotta 5 km V
1.144Iuliia NifakinaTaivalkosken Metsä-Veikot 8513:51.5
2.142Minna KubinKempeleen Pyrintö14:39.7   48.2
3.141Minna PatanenSaloisten Salama14:46.7   55.2
4.139Anu SkogKempeleen Pyrintö14:49.3   57.8
5.143Anu JunnilaKempeleen Pyrintö15:36.0   1:44.5
6.140Niina JaakoKempeleen Pyrintö15:40.1   1:48.6
Sarjaluettelo
M45Miehet 45 vuotta 5 km V
1.151Jani TuovilaSievin Sisu11:44.5
2.147Antti HenrikssonOulun Hiihtoseura12:07.8   23.3
3.148Jani OravamäkiOulun Kilpa-Veljet12:36.4   51.9
3.149Janne KotaniemiAlatornion Pirkat12:36.4   51.9
5.150Kauko HeinikoskiIin Hiihtoseura12:39.4   54.9
6.146Teuvo KuuselaKeminsuun Kisa13:14.1   1:29.6
Sarjaluettelo
M55Miehet 55 vuotta 5 km V
1.155Arto NissinenKeuruun Kisailijat12:25.0
2.156Pekka KukkulaIin Hiihtoseura13:06.4   41.4
3.157Markku OllilaRovaniemen Maratonhiihtäjät13:17.2   52.2
4.154Petri KinnunenTaivalkosken Metsä-Veikot 8513:23.4   58.4
5.153Keijo PulkkinenKempeleen Maratonklubi13:54.9   1:29.9
Sarjaluettelo
M16Miehet16 vuotta 8 km V
1.162Matias UusitaloIin Urheilijat12:21.3 (3.)19:59.7
2.161Aapo KurttilaLiperin Hiihtoseura11:29.1 (1.)20:27.0   27.3
3.167Johannes PaasoVisa Ski Team Kemi12:40.4 (5.)20:38.1   38.4
4.166Elias Ala-HeikkiläAsikkalan Raikas12:44.0 (6.)20:59.2   59.5
5.158Tuomas LaurikainenKarihaaran Visa12:59.1 (7.)21:03.8   1:04.1
6.164Jesse YlimäkiVisa Ski Team Kemi13:04.6 (9.)21:19.8   1:20.1
7.160Kasper HeikkinenPaltamon Urheilijat11:58.9 (2.)21:39.4   1:39.7
8.159Tuukka PosioVisa Ski Team Kemi12:28.8 (4.)21:57.8   1:58.1
9.168Oscar RahjaKalajoen Junkkarit13:33.4 (10.)22:11.0   2:11.3
DSQ163Joonas JarkkoSaloisten Reipas13:01.7 (8.)
DNF165Juho HyyryläinenVaalan Karhu - (-)
Sarjaluettelo
N20Naiset 20 vuotta 10 km V
1.174Roosa RiikolaYlikiimingin Nuijamiehet13:03.4 (1.)26:01.3
2.173Jonna VesteniusVisa Ski Team Kemi13:06.3 (3.)26:43.2   41.9
3.170Suvi LeinonenKainuun Hiihtoseura13:06.1 (2.)26:45.0   43.7
4.175Emilia IrvankoskiOunasvaaran Hiihtoseura13:23.1 (4.)27:21.6   1:20.3
5.172Henna KorpiAavasaksan Urheilijat13:36.6 (5.)28:12.3   2:11.0
6.171Aada PeltolaVisa Ski Team Kemi14:23.7 (6.)29:44.6   3:43.3
Sarjaluettelo
NYLNaiset 10 km V
1.190Josefiina BöökJämin Jänne12:29.5 (1.)25:24.5
2.185Eveliina ToivanenVisa Ski Team Kemi12:49.6 (2.)26:00.3   35.8
3.189Aija SöyrinkiVuokatti Ski Team Kainuu13:08.2 (3.)26:46.9   1:22.4
4.184Saana UkkonenTeam Skiers13:20.1 (5.)26:52.9   1:28.4
5.179Maija OravamäkiOulun Kilpa-Veljet13:32.7 (8.)27:02.8   1:38.3
6.183Sanna MartikkalaVuokatti Ski Team Kainuu13:23.4 (6.)27:11.7   1:47.2
7.188Maria HarjuKalajoen Junkkarit13:11.7 (4.)27:14.9   1:50.4
8.177Maria MikkonenKempeleen Pyrintö13:31.9 (7.)27:30.2   2:05.7
9.187Salla LoukusaTaivalkosken Metsä-Veikot 8513:51.4 (10.)28:20.2   2:55.7
10.182Iina LaurenTeam Skiers14:03.6 (11.)29:02.6   3:38.1
11.178Mari PatanenSaloisten Salama14:37.9 (12.)29:45.6   4:21.1
12.181Tanja KellokumpuTupoksen Tuisku14:47.6 (13.)30:02.4   4:37.9
13.180Kaisa SalminenAavasaksan Urheilijat14:56.6 (14.)30:57.8   5:33.3
DNF186Tiina IdströmInarin Yritys13:37.3 (9.)
Sarjaluettelo
M18Miehet 18 vuotta 10 km V
1.195Juuso KinnunenTaivalkosken Metsä-Veikot 8511:34.1 (1.)23:31.1
2.196Antti-Jussi RaappanaTaivalkosken Metsä-Veikot 8512:08.7 (2.)24:35.1   1:04.0
3.192Eeli KujalaOulun Hiihtoseura12:14.9 (4.)25:00.8   1:29.7
4.194Antti HarjuhaahtoTeam Skiers12:10.2 (3.)25:34.8   2:03.7
5.198Vilho KoivulaTaivalkosken Metsä-Veikot 8512:59.8 (5.)26:15.9   2:44.8
6.197Roope SassiIin Urheilijat13:15.9 (6.)26:48.6   3:17.5
7.193Aappo MustonenTaivalkosken Metsä-Veikot 8514:39.8 (7.)30:23.0   6:51.9
Sarjaluettelo
M35Miehet 35 vuotta 10 km V
1.206Marko TörmänenOulun Kilpa-Veljet11:41.4 (1.)23:35.5
2.207Juha AlmRovaniemen Maratonhiihtäjät11:42.7 (2.)23:54.6   19.1
3.201Markus KanamäkiSaloisten Salama12:29.3 (3.)25:12.7   1:37.2
4.200Matti LaitalaKalajoen Junkkarit12:30.8 (4.)25:23.2   1:47.7
5.208Eero JuolaOulun Hiihtoseura13:09.5 (5.)26:20.4   2:44.9
6.204Petri KeränenKarungin Kataja14:03.1 (6.)29:09.0   5:33.5
7.205Jarno TihinenLaitasaaren Veto15:51.7 (7.)33:25.8   9:50.3
DNS202Nils NäkkäläjärviKempeleen Pyrintö
DNS203Juhani TimmerbackaOulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo
M20Miehet 20 vuotta 15 km V
1.213Eero MannilaTaivalkosken Metsä-Veikot 8511:48.8 (1.)24:33.6 (1.)37:37.4
2.214Lauri MaaninkaKuusamon Erä-Veikot12:37.4 (2.)26:24.3 (2.)40:21.0   2:43.6
3.211Eino KoivulaTaivalkosken Metsä-Veikot 8512:52.5 (3.)26:45.8 (3.)40:59.5   3:22.1
DNF212Pyry RannikkoEspoon Hiihtoseura - (-) - (-)
DNS210Severi OikkonenOunasvaaran Hiihtoseura
Sarjaluettelo
MYLMiehet 15 km V
1.231Santeri PirneskoskiVisa Ski Team Kemi10:40.5 (1.)21:51.5 (1.)33:01.8
2.237Joonas SarkkinenPuijon Hiihtoseura10:44.8 (2.)21:56.5 (2.)33:17.6   15.8
3.234Oskari HökkäTaivalkosken Metsä-Veikot 8510:52.0 (3.)22:14.1 (3.)33:31.4   29.6
4.233Emil LiekariVuokatti Ski Team Kainuu10:53.6 (4.)22:18.5 (4.)33:49.6   47.8
5.232Niila AhokasInarin Yritys10:57.5 (5.)22:24.0 (5.)34:01.5   59.7
6.229Reima IdströmInarin Yritys11:09.2 (8.)22:45.5 (7.)34:14.5   1:12.7
7.235Karri HakalaIlmajoen Kisailijat11:05.4 (7.)22:50.8 (8.)34:16.8   1:15.0
8.236Lauri MannilaTaivalkosken Metsä-Veikot 8511:05.0 (6.)22:44.1 (6.)34:39.1   1:37.3
9.227Tomi SantasaloJämin Jänne11:15.9 (11.)23:08.7 (9.)35:04.6   2:02.8
10.225Juho HökkäTaivalkosken Metsä-Veikot 8511:35.1 (14.)23:12.0 (11.)35:09.6   2:07.8
11.230Iiro-Mikko HarjuPohti SkiTeam11:10.9 (9.)23:09.6 (10.)35:18.9   2:17.1
12.224Lauri PeltoniemiSaloisten Reipas11:21.8 (12.)23:14.5 (12.)35:22.6   2:20.8
13.216Eero AittolampiVisa Ski Team Kemi11:15.8 (10.)23:15.2 (13.)35:24.1   2:22.3
14.228Benjamin HolmgrenIF Sibbo-Vargarna11:47.3 (15.)23:50.7 (15.)36:10.3   3:08.5
15.217Pyry StevanderKeravan Urheilijat11:32.1 (13.)23:49.4 (14.)36:14.8   3:13.0
16.226Petteri LaurénTeam Skiers12:03.9 (17.)24:23.1 (16.)36:33.3   3:31.5
17.219Iiro ÅmanKempeleen Kiri12:12.1 (18.)24:52.2 (17.)37:39.9   4:38.1
18.218Roope JokelaOulun Hiihtoseura12:02.9 (16.)25:11.7 (18.)38:05.2   5:03.4
19.220Juhani TolonenOulun Hiihtoseura12:39.7 (20.)25:48.0 (20.)39:05.3   6:03.5
20.221Jaakko KotajärviTaivalkosken Metsä-Veikot 8512:19.0 (19.)25:42.8 (19.)39:31.1   6:29.3
DNS222Lauri PyhäjärviOunasvaaran Hiihtoseura
DNS223Kristian VäänänenRovaniemen Maratonhiihtäjät
Sarjaluettelo