42. Kansalliset ja 32. Zeppelin-hiihdot BODY>

42. Kansalliset ja 32. Zeppelin-hiihdot

3.2.2024.

Kempele

Tulokset


© Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö
Tuloste on valmis 12:50:39
Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; N55; N65; M65; M14; M55; M45; N45; N16; N18; N20; N35; NYL; M16; M18; M35; MYL
Sija Nimi Numero Seuran nimi Tulos Ero voittajaan
M08Miehet 8 vuotta 1 km P, tilanne
1.Taavi Törmänen2Haapaveden Urheilijat3:40.4
2.Venne Kunnari4Keminsuun Kisa3:54.6   14.2
3.Hemmo Vähämetsä6Oulun Kilpa-Veljet4:06.0   25.6
4.Luka Klaavuniemi3Yli-Iin Naseva4:07.4   27.0
5.Niilo Pekkala5Haapaveden Urheilijat4:10.4   30.0
Sarjaluettelo
N08Naiset 8 vuotta 1 km P, tilanne
1.Taimi Aalto10Haukiputaan Veikot4:28.4
2.Isla Tervakangas8Limingan Niittomiehet4:51.1   22.7
3.Hilma Vähämetsä9Oulun Kilpa-Veljet5:33.4   1:05.0
Sarjaluettelo
M10Miehet 10 vuotta 2.1 km P, tilanne
1.Niila Timmerbacka17Kempeleen Pyrintö7:59.9
2.Otto Vasankari12Kempeleen Pyrintö8:37.8   37.9
3.Leevi Järvinen15Kempeleen Pyrintö8:47.8   47.9
4.Topi Perälä14Saloisten Salama8:58.9   59.0
5.Jorma Aalto16Haukiputaan Veikot9:44.4   1:44.5
6.Lauri Rossi13Visa Ski Team Kemi14:19.3   6:19.4
Sarjaluettelo
N10Naiset 10 vuotta 2.1 km P, tilanne
1.Linda Verkama21Kuusamon Erä-Veikot8:27.5
2.Iisa Klaavuniemi23Yli-Iin Naseva8:40.0   12.5
3.Seela Vasankari20Kempeleen Pyrintö9:00.2   32.7
4.Ella Mikkonen24Visa Ski Team Kemi10:27.5   2:00.0
5.Irene Nurkkala22Haapaveden Urheilijat11:21.6   2:54.1
DNSKiia Tiiro19Iin HiihtoseuraDNS
Sarjaluettelo
M12Miehet 12 vuotta 2.5 km P, tilanne
1.Eeli Auvinen31Oulun Hiihtoseura8:20.0
2.Valtteri Tiuraniemi28Ounasvaaran Hiihtoseura8:23.6   3.6
3.Veikka Sova26Oulun Hiihtoseura8:34.6   14.6
4.Otso Kuorikoski29Oulun Hiihtoseura9:30.1   1:10.1
5.Nooa Peltola30Proski Oulu9:35.6   1:15.6
6.Fransi Kunnari32Keminsuun Kisa10:07.0   1:47.0
7.Eeli Vasankari27Kempeleen Pyrintö10:47.2   2:27.2
Sarjaluettelo
N12Naiset 12 vuotta 2.5 km P, tilanne
1.Saana Tulppo40Limingan Niittomiehet8:34.0
2.Fanni Takkula37Kuusamon Erä-Veikot9:22.1   48.1
3.Maija Uutinen45Iin Hiihtoseura9:33.7   59.7
4.Elma Klaavuniemi38Yli-Iin Naseva9:40.1   1:06.1
5.Hilla Määttä35Kempeleen Pyrintö10:09.7   1:35.7
6.Pinja Perälä36Saloisten Salama10:17.9   1:43.9
7.Pinja Tiiro42Iin Hiihtoseura10:28.4   1:54.4
8.Ronja Tervakangas44Limingan Niittomiehet10:29.2   1:55.2
9.Amanda Hyväri34Saloisten Salama10:29.7   1:55.7
10.Jenny Hyväri43Saloisten Salama11:23.3   2:49.3
11.Ellen Nurkkala39Haapaveden Urheilijat12:07.6   3:33.6
12.Mila Niskala41Kempeleen Pyrintö12:29.0   3:55.0
Sarjaluettelo
N14Naiset 14 vuotta 2.5 km P, tilanne
1.Martta Pekkala50Haapaveden Urheilijat7:39.2
2.Elena Ryytty53Oulun Hiihtoseura8:00.8   21.6
3.Iida Verkama54Kuusamon Erä-Veikot8:10.7   31.5
4.Reeta Räsänen58Oulun Hiihtoseura8:20.1   40.9
5.Nella Matturi52Limingan Niittomiehet8:30.9   51.7
6.Eedith Törmänen48Haapaveden Urheilijat8:31.6   52.4
7.Hilda Peltola61Proski Oulu8:35.8   56.6
8.Eevi Juka60Laitasaaren Veto8:44.3   1:05.1
9.Fanny Pussila55Keminsuun Kisa9:15.8   1:36.6
10.Cecilia Vähä49Keminsuun Kisa9:22.8   1:43.6
11.Ria Meskus51Taivalkosken Metsä-Veikot 859:26.9   1:47.7
12.Katri Koski57Taivalkosken Metsä-Veikot 8510:20.5   2:41.3
13.Maya Niskala59Kempeleen Pyrintö10:52.2   3:13.0
DNSEevi Tulppo47Limingan NiittomiehetDNS
DNSOona Pesämaa56Iin HiihtoseuraDNS
Sarjaluettelo
N55Naiset 55 vuotta 2.5 km P, tilanne
1.Arja Lotvonen63Laitasaaren Veto9:36.6
Sarjaluettelo
N65Naiset 65 vuotta 2.5 km P, tilanne
1.Maija Käkelä65Puolangan Ryhti9:52.8
DNSSeija Pieskä66Oulun Kilpa-VeljetDNS
Sarjaluettelo
M65Miehet 65 vuotta 2.5 km P, tilanne
1.Kai Lappalainen70Pyhäjärven Pohti8:03.6
2.Jouko Karppinen68Utajärven Urheilijat8:56.5   52.9
3.Veijo Kotikumpu69Kempeleen Kiri9:11.3   1:07.7
Sarjaluettelo
M14Miehet 14 vuotta 2x2,5 km 5 km P, tilanne
1.Joona Ylimäki73Proski Oulu15:16.7
2.Iiro Niemikorpi75Limingan Niittomiehet16:40.4   1:23.7
3.Veikka Takkula74Kuusamon Erä-Veikot18:55.4   3:38.7
4.Urho Kipinä72Limingan Niittomiehet19:49.8   4:33.1
Sarjaluettelo
M55Miehet 55 vuotta 2x2,5 km 5 km P, tilanne
1.Keijo Pulkkinen77Kempeleen Kiri16:56.4
Sarjaluettelo
M45Miehet 45 vuotta 2x2,5 km 5 km P, tilanne
1.Ari-Pekka Valtanen79Oulun Kilpa-Veljet14:40.6
Sarjaluettelo
N45Naiset 45 vuotta 2x2,5 km 2 km P, tilanne
1.Anu Skog81Kempeleen Pyrintö17:57.7
Sarjaluettelo
N16Naiset 16 vuotta 2x2,5 km 5 km P, tilanne
1.Saaga Pesämaa84Iin Hiihtoseura16:25.3
2.Inka Ryytty86Oulun Hiihtoseura17:21.0   55.7
3.Ruuth Törmänen85Haapaveden Urheilijat19:10.2   2:44.9
DNFVenla Kivelä87Taivalkosken Metsä-Veikot 85DNF
DNSLotta Rossi83Visa Ski Team KemiDNS
Sarjaluettelo
N18Naiset 18 vuotta 2x2,5 km 5 km P, tilanne
1.Aliisa Kärkkäinen90Limingan Niittomiehet16:22.9
2.Lotta Oja60Kalajoen Junkkarit16:59.0   36.1
3.Sanni Tyyskä91Haapaveden Urheilijat17:54.4   1:31.5
Sarjaluettelo
N20Naiset 20 vuotta 2x2,5 km 5 km P, tilanne
1.Katriina Vuollet93Ounasvaaran Hiihtoseura16:38.1
2.Alissa Oja94Himangan Urheilijat16:48.7   10.6
Sarjaluettelo
N35Naiset 35 vuotta 2x2,5 km 5 km P, tilanne
1.Mari Patanen97Saloisten Salama16:23.5
2.Riikka Tulppo99Limingan Niittomiehet16:24.6   1.1
3.Minna Patanen98Kempeleen Pyrintö17:06.5   43.0
4.Niina Matturi96Limingan Niittomiehet17:18.8   55.3
Sarjaluettelo
NYLNaiset 2x2,5 km 5 km P, tilanne
1.Josefiina Böök101Jämin Jänne14:17.0
2.Hannah Smart106Iisalmen Visa15:43.7   1:26.7
3.Jenni Kukkola104Ylivieskan Kuula15:48.1   1:31.1
4.Minna Kubin102Kempeleen Pyrintö16:03.2   1:46.2
5.Tanja Kellokumpu107Tupoksen Tuisku16:13.5   1:56.5
6.Niina Mäki103Visa Ski Team Kemi16:30.7   2:13.7
7.Silja Saarela105Taivalkosken Metsä-Veikot 8517:02.8   2:45.8
8.Eeva Nurmi109Sotkamon Jymy17:19.5   3:02.5
9.Kukka-Maaria Karppinen108Laitasaaren Veto17:48.3   3:31.3
DNFIina Lauren111Team SkiersDNF
DNSSalla Tanskanen110Haapajärven KiilatDNS
Sarjaluettelo
M16Miehet 16 vuotta 3X2,5 km 7.5 km P, tilanne
1.Erkka Petrelius118Ounasvaaran Hiihtoseura21:15.6
2.Aleksi Vuorma117Visa Ski Team Kemi21:34.2   18.6
3.Matias Latomaa114Proski Oulu21:35.1   19.5
4.Aleksi Kyllönen120Haapaveden Urheilijat22:33.5   1:17.9
5.Veeti Rahkolin121Proski Oulu23:09.0   1:53.4
6.Niko Liuska113Oulun Hiihtoseura23:45.3   2:29.7
7.Akseli Tanninen116Valkeakosken Haka23:56.0   2:40.4
8.Eino Ryytty119Oulun Hiihtoseura24:42.3   3:26.7
DNSNooa Auvinen115Oulun HiihtoseuraDNS
Sarjaluettelo
M18Miehet 18 vuotta 4x2,5 km 10 km P, tilanne
1.Lauri Sakki126Ski Jyväskylä27:06.6
2.Kasper Heikkinen130Ristijärven Pyry27:20.2   13.6
3.Eetu Juola127Oulun Hiihtoseura27:49.8   43.2
4.Joel Seppälä125Hämeenlinnan Hiihtoseura27:54.0   47.4
5.Oscar Rahja129Kalajoen Junkkarit28:30.3   1:23.7
6.Juho Hyyryläinen123Vaalan Karhu28:53.3   1:46.7
7.Topias Ollikka128Hämeenlinnan Hiihtoseura29:00.0   1:53.4
8.Nooa Kaunisto124Visa Ski Team Kemi29:44.5   2:37.9
Sarjaluettelo
M35Miehet 35 vuotta 4x2,5 10 km P, tilanne
1.Iiro Åman133Kempeleen Pyrintö29:28.2
2.Markus Kanamäki132Saloisten Salama29:35.4   7.2
Sarjaluettelo
MYLMiehet 6x2,5 km 15 km P, tilanne
1.Jirka Oja135Pohti SkiTeam38:50.4
2.Eero Aittolampi136Proski Oulu39:55.2   1:04.8
3.Saku Siren138Taivalkosken Metsä-Veikot 8540:35.1   1:44.7
4.Roope Lindroos137Jämin Jänne42:34.3   3:43.9
Sarjaluettelo