OPKY Illin tammikisat

OPKY Illin tammikisat

29. 1.2022

II

Tulokset


© Oulun Palvelukoirayhdistys
Kilpailun sarjat: NA50; NB50; NB; NC; MC; MA; NA; NBH; MBH; NAH
Sijoitus Numero Nimi Seuran nimi Tulos Keskinopeus Ero
NA50Naiset A 50 5 km
1.1Pirjo Iivonen CIRI CIRIN DALVEBUP-KK11:26.6 26.216
Sarjaluettelo
NB50Naiset B 50 tuotta 5 km
1.2Päivi Räikkönen TINTENFASS THOROPKY11:32.8 25.982
Sarjaluettelo
NBNaiset B 5 km
1.4Maiju Heikkinen MINEX ENZOOPKY11:18.8 26.517
2.3Maija Kurttio OAKBACK'S CHOCOLATKSPK12:28.5 24.048   1:09.7
Sarjaluettelo
NCNaiset C 5 km
1.10Suvi Morko JOSEFINE BLUE DU SERMOPKY12:05.9 24.797
2.11Netta Keret WHITE ICE WOLFS FIGHOPKY12:31.5 23.952   25.6
3.9Jenna Kanko MINIMEGA'S I FEEL GOP-KK12:41.8 23.628   35.9
4.7Hanna Nivala FROZEERO AKVAMARINERKK14:39.6 20.464   2:33.7
5.6Annina Soramäki BAX CLEVER FOXOPKY15:14.3 19.687   3:08.4
6.5Riina Alavesa TUNTEMATTOMAN JOUTOPKY16:16.4 18.435   4:10.5
7.12Kati Väätäinen EVERGREY'S INARI 18:15.7 16.428   6:09.8
8.8Mirka Saapunki GUOSSAN RUOKTU NJOPKY18:49.9 15.931   6:44.0
Sarjaluettelo
MCMiehet C 7 km
1.13Miko Rinne DUBION OPPFINNAR-JOCKTaves15:56.3 26.352
2.16Esa Sepänniemi BLING BLING AAMUOPKY20:48.3 20.187   4:52.0
3.17Roope Reinikka KIZIMBI MUHIMU TO 23:30.2 17.870   7:33.9
4.14Johan Carlson TINGELBERGIN JUMPIOPKY23:57.3 17.533   8:01.0
5.15Reima Saapunki UMPPALUMPAN WINDBOPKY25:55.5 16.201   9:59.2
Sarjaluettelo
MAMiehet A 10 km
1.20Arttu ÅlanderICEBLUE TAIGATRAILSOPKY19:50.8 30.232
2.19Perkka Niemi CIRI CIRIN DALVENIETaves20:08.0 29.801   17.2
3.21Jouko Torkell ICEBLUE TAIGATRAILKSPK21:47.6 27.531   1:56.8
4.22Markus Rankinen FERHILL'S AHCCILOPKY25:58.4 23.101   6:07.6
DNS18Taneli Pantsar HEROOPKY N/A
Sarjaluettelo
NANaiset A 10 km
1.26Noora Holmström ICEBLUE TAIGATRARPKK21:12.3 28.295
2.24Ripsa Järvi ICEBLUE TAIGATRAILSFoPK21:30.0 27.907   17.7
3.23Kaisa-Annika Lehto SVANTELAINENOPKY29:24.4 20.404   8:12.1
DNS25Eija Sääskilahti ICEBLUE TAIGATROPKY N/A
Sarjaluettelo
NBHNaiset epävirallinen harraste B 3 km
1.105Ilona Marjakoski Bc Han 7:30.3 23.984
2.102Noora Holmström BMP Stara 8:25.4 21.369   55.1
3.104Essi Nikumaa Itslai Akka 8:55.9 20.153   1:25.6
4.101Netta Keret BE Milla 9:06.8 19.751   1:36.5
5.103Laura Anttila RH Zero 9:59.3 18.021   2:29.0
6.106Emmi Hallikainen CPK Samppa 12:54.1 13.952   5:23.8
Sarjaluettelo
MBHMiehet epävirallinen harrastesarja B 3 km
1.108Arttu Ålander Auspai Taavi 7:43.4 23.306
2.107Pekka Niemi Bc Lova 8:14.7 21.831   31.3
3.109Joakim Väärälä Spik Rio 8:15.3 21.805   31.9
Sarjaluettelo
NAHNaiset epävirallinen harrastesarja A 5 km
1.111Päivi Räikkönen Ssu Matti 11:50.2 25.345
2.110Essi Heikkinen Lkss Jarru 13:02.9 22.991   1:12.7
3.112Tuuli Rääpysjärvi Lkws Routa 13:35.2 22.080   1:45.0
Sarjaluettelo