OPKY rotujen mestaruudet

OPKY rotujen mestaruudet

26. 2.2023

Ii,Illinsaari

Tulokset


© Oulun Palveluskoirayhdistys
Kilpailun sarjat: NB50; NB; NC; N16-18; MB50; MC50; MB; MC
Sijoitus Nimi Tulos Ero
NB50Naiset B 50 vuotta 5 km
1.Päivi Räikkönen VAUHTIVIETIN AHT11:59.6
Sarjaluettelo
NBNaiset B 5 km
1.Maiju Heikkinen MINEX ENZO11:13.2
2.Maria Kurttio EKHÖJDENS TYSON11:27.4   14.2
3.Heidi Pääkkönen BRÜCKENDORFER FI11:39.1   25.9
4.Tuire Mikkonen-Kalpio MAKE ME FU12:02.7   49.5
5.Janica Kindt YENICERIN JUDEX12:36.9   1:23.7
6.Heidi Liimatainen TERMAGANT'S AS13:02.7   1:49.5
7.Sara Kalapudas POWER DEE'S MS DI13:40.4   2:27.2
8.Anne Tuomisto DOBECHESTER GAIA13:42.4   2:29.2
Sarjaluettelo
NCNaiset C 5 km
1.Satu Similä PARENDO VINCES EGO10:35.2
2.Kati Salmela KIPIKIIN PYSSYSANKA11:17.3   42.1
3.Ida Montell SPYRO DE LA VALLÉE D11:21.2   46.0
4.Netta Keret KHEIRON BRITHA11:36.9   1:01.7
5.Salla Vuoti PYSÄKIN OLIVIA11:41.0   1:05.8
6.Anniina Kunelius KARHUPAIMENEN H11:45.9   1:10.7
7.Ilona Marjakoski TENDING JUPITER11:58.9   1:23.7
8.Eila Juntikka ESCAFLOWNE SURPRIS12:24.7   1:49.5
9.Tiia Liukko KERTAKAIKKIAAN TÄÄ F12:29.4   1:54.2
10.Suvi Morko SELENE DES BERGERS DU12:43.4   2:08.2
11.Eila Pirinen ANARKISTIN BUSSERL12:45.7   2:10.5
12.Anne Haantio AUTTAVAN AGENTTI13:16.5   2:41.3
13.Sabina Lähteenmäki KARJAPAIMENEN13:20.8   2:45.6
14.Susanne Rantamäki SOOTTOE'S JATI13:31.5   2:56.3
15.Sanna Lukkari HARMAAKALLION IRWI13:35.5   3:00.3
16.Oona Koskela O'ZONE URHO13:46.6   3:11.4
17.Jasmine Dietz KIIRASTULEN ELONME13:51.1   3:15.9
18.Petra Heikkinen WOLFGANGER TAICA13:52.9   3:17.7
19.Elisa Nauha UPOS GUINNESS14:03.0   3:27.8
20.Riina Alavesa TUNTEMATTOMAN JOUT14:07.8   3:32.6
21.Anni Moilanen AMY BACK TO BLACK14:11.1   3:35.9
22.Heli Rissanen HALLAVAHUKAN LENNO14:14.2   3:39.0
23.Viivi Rikkola WARTSUN CASTALIA14:15.4   3:40.2
24.Henna Hautakoski WHITE ICE WOLFS14:22.6   3:47.4
25.Sara Laiho WARTSUN ASLAN14:24.6   3:49.4
26.Tuulia Ahlqvist TRUE FAITH'S COM14:29.4   3:54.2
27.Iida Lappi PERROFAN RANSURIO KAR14:44.4   4:09.2
28.Marjo Keskitalo DOSMARIN MORTAR15:20.5   4:45.3
29.Päivi Keränen UNELMA LINNAN MYY15:29.6   4:54.4
30.Jasmin Naisniemi BOSCO IS KRETI15:42.4   5:07.2
31.Nea Mikkola TENDING ELITE15:53.1   5:17.9
32.Tuulia Kastevaara EXPECTOPATRONU16:05.1   5:29.9
33.Kati Väätäinen EVERGREY'S INARI16:47.5   6:12.3
34.Tiina Fager BRISKNESS SE ON SIIN16:49.3   6:14.1
35.Maija Saloinen LIL EAGLE'S DANCE17:00.2   6:25.0
36.Anniina Soramäki BAX CLEVER FOX17:28.1   6:52.9
37.Linda Siekkinen EMPATHICA'S SWEE17:32.2   6:57.0
38.Sanna Härkönen ARTTULAN TERVAZAV17:51.2   7:16.0
39.Kaisa-Annika Lehto RISKUNMETSÄ L27:10.9   16:35.7
40.Suvi Hakkarainen BORDER'S BLACKP27:19.2   16:44.0
DNSEmilia Soudunsaari NAAVALAN MUSTDNS
Sarjaluettelo
N16-18Naiset 16-18 vuotta 5 km
1.Viola Kohonen AKATEMIAN POSEIDON15:32.9
Sarjaluettelo
MB50Miehet B 50 vuotta 5 km
1.Ari Ravaska TINTENFASS THOR TV'S12:57.1
Sarjaluettelo
MC50Miehe tB 50 vuotta 5 km
1.Petri Morko JOSEFINE BLUE DU SER13:40.5
Sarjaluettelo
MBMiehet B 7 km
1.Mikko Turku TAIKAVIITAN XILLÄ-XI15:44.5
Sarjaluettelo
MCMiehet C 7 km
1.John Lassinantti BOREALIS ULMABE15:52.1
2.Hannu Similä TALVIHALLAN EXCUBIT17:28.7   1:36.6
3.Juha Pasanen CUNTO BRANDON17:49.1   1:57.0
4.Jari Jormanainen MINIMEGA'S I FE17:55.1   2:03.0
5.Joakim Väärälä KHANBULL'S SEEMAN18:07.2   2:15.1
6.Jere Sipilä ABSOLUTELY AWESOME B19:27.7   3:35.6
7.Sauli Vatanen BACTEROIDES QASI19:42.9   3:50.8
8.Esa Sepänniemi BLING BLING AAMU20:26.4   4:34.3
9.Juho Kostekivi QOJOTES ULTIMA TH20:47.0   4:54.9
10.Valtteri Määttä SANJEET A'LANALA20:49.7   4:57.6
DNSSamuli Lappalainen ELOISA WILLYDNS
Sarjaluettelo