SM Kisakangas 19.9.2020

SM Kisakangas 19.9.2020

Oulunsalo

Tulokset


© Oulun Palveluskoirayhdistys
Kilpailun sarjat: DS1; DCM; DCW; DCMJ; DBM; DBW; DS1Y; DS1H; DS1J; DS1HB
Sijoitus Nro Nimi Lisenssinumero Seura Aika Ero voittajaan
DS1 SM DS1 Yhden koiran kärryluokka 5 km
1. 5Vesa-Pekka Jurvelin Robin RPKK8:29.2
2. 3Kirsi Immonen Ässä KVKS8:36.8   7.6
3. 9Tero Mäkinen Uuno IKSY8:47.5   18.3
4. 1Kai Immonen Kurko KVKS8:49.8   20.6
5. 4Tuomas Notko Liekki SiSuVa8:49.9   20.7
6. 7Petri Kiiski Topek KVKS8:51.1   21.9
7. 6Jorma Sääskilahti Raptor RPKK8:51.8   22.6
8. 18Teemu Lojamo Kete KVKS8:53.4   24.2
9. 2Tuomo Niittylahti Colt SiSuVa8:54.8   25.6
10. 12Katariina Milojkovic Zlata L-SVU9:02.0   32.8
11. 10Maija Nivala Sera RPKK9:05.5   36.3
12. 8Kati Mansikkasalo-Jurvelin Super RPKK9:17.4   48.2
13. 11Hanna Kaipiainen Urho KVKS9:23.6   54.4
14. 13Maria Viitahalme Cinco KVKS9:41.7   1:12.5
15. 17Katri Grönlund Litmanen SiSuVa9:56.1   1:26.9
16. 19Jouko Torkell Roni KSPK10:03.8   1:34.6
17. 14Jussi Koljonen Mila IKSY10:08.5   1:39.3
18. 16Pasi Laamanen Keijo KVKS10:23.6   1:54.4
19. 15Essi Heikkinen Jarru KVKS10:56.1   2:26.9
20. 20Samuli Lappalainen Paukku IKSY11:18.3   2:49.1
21. 21Ilpo Haclin Lakka Alma14:53.1   6:23.9
Sarjaluettelo
Sijoitus Nro Nimi Lisenssinumero Seura Aika Ero voittajaan
DCM SM DCM Koirajuoksu miehet 5 km
1. 24Tero Linnainmaa Litti OPKY12:04.3
2. 28Kai Immonen Väke KVKS13:14.6   1:10.3
3. 26Pekka Niemi Rydje SiSuVa13:28.7   1:24.4
4. 23Matti Laaksonen Riemu UVU13:59.2   1:54.9
5. 25Erkki Pulliainen Bolt UVU14:40.1   2:35.8
6. 27Tani Heikkinen Bali P-LVU14:55.6   2:51.3
DNS 22Taneli Pantsar Hero OPKY
Sarjaluettelo
Sijoitus Nro Nimi Lisenssinumero Seura Aika Ero voittajaan
DCW SM DCW Koirajuoksu naiset 5 km
1. 32Rita Karjalainen Isla IKSY13:28.2
2. 31Henna Lappi Ykä KVKS13:48.2   20.0
3. 30Ripsa Järvi Calla SiSuVa14:15.1   46.9
4. 29Hanne Iisakka Ares OPKY14:30.9   1:02.7
5. 34Marika Tiiperi Masi RPKK15:31.5   2:03.3
6. 33Jenna Kanko Hely PoKS15:56.0   2:27.8
7. 35Tellervo Ranto Rosi SiMPeK15:57.0   2:28.8
8. 36Maiju Heikkinen Pepe OPKY18:55.7   5:27.5
9. 37Tatiana Pietilä Deza TAVES33:09.5   19:41.3
Sarjaluettelo
Sijoitus Nro Nimi Lisenssinumero Seura Aika Ero voittajaan
DCMJ DCMJ/WJ Koirajuoksu juniori W ja M 5 km
1. 38Tuomas Kotinurmi Ralli KVKS13:13.8
2. 40Milja Pyhtilä Kärppä OPKY17:03.7   3:49.9
3. 39Maija Lappalainen Mosku KSPKY17:26.1   4:12.3
4. 42Nina Pietilä Aris TAVES29:50.7   16:36.9
DNS 41Eelis Lummaa Pesonen
Sarjaluettelo
Sijoitus Nro Nimi Lisenssinumero Seura Aika Ero voittajaan
DBM DBM Koirapyöräily miehet 5 km
1. 44Jorma Sääskilahti Kössi RPKK8:41.4
2. 43Marko Viitahalme Rova KVKS8:56.6   15.2
3. 45Pasi Laamanen Nova KVKS9:40.0   58.6
4. 46Reima Saapunki Valto ALMA13:33.2   4:51.8
Sarjaluettelo
Sijoitus Nro Nimi Lisenssinumero Seura Aika Ero voittajaan
DBW DBW Koirapyöräily naiset 5 km
1. 47Tarja Ignatius Bambi UVU8:45.4
2. 48Tuire Mikkonen-Kalpio Bruno SRK8:51.7   6.3
3. 49Essi Heikkinen Niva KVKS9:36.9   51.5
4. 50Mari Tapper Pirkko SiSuVa10:24.0   1:38.6
5. 51Tanja Kaarakainen Rosvo IKSY11:13.0   2:27.6
6. 52Marika Kunnari Aiko ALMA14:06.3   5:20.9
Sarjaluettelo
Sijoitus Nro Nimi Lisenssinumero Seura Aika Ero voittajaan
DS1Y DS1Y 11-13v ( "Yhden koiran kärry 1 km
1. 53Justus Laaksonen Speedy UVU2:41.9
2. 54Miska Saapunki Valto ALMA6:01.7   3:19.8
Sarjaluettelo
Sijoitus Nro Nimi Lisenssinumero Seura Aika Ero voittajaan
DS1H A-luokka "Yhden koiran kärry" 5 km
1. 56Petri Kiiski Sätky KVKS9:01.2
2. 55Katariina Milojkovic Vera L-SVU9:47.2   46.0
3. 57Eija Sääskilahti Ciara OPKY10:56.9   1:55.7
Sarjaluettelo
Sijoitus Nro Nimi Lisenssinumero Seura Aika Ero voittajaan
DS1J Yhden koiran kärryluokka juniorit 5 km
1. 58Amanda Kreivi Ruuti SiSuVa12:54.0
Sarjaluettelo
Sijoitus Nro Nimi Lisenssinumero Seura Aika Ero voittajaan
DS1HB B-luokka Yhden koiran kärry 5 km
1. 59Tuomo Niittylahti Erno SRK10:08.8
2. 60Suvi Morko Tosca OPKY11:05.4   56.6
3. 61Pekka Niemi Lova SiSuVa12:07.7   1:58.9
4. 63Maija Karjalainen Inka ALMA14:16.1   4:07.3
5. 62Marika Kunnari Tindra ALMA17:05.7   6:56.9
DNS 64Mirka Saapunki Narka ALMA
Sarjaluettelo