SM Kisakangas 20.9.2020

SM Kisakangas 20.9.2020

Oulunsalo

Tulokset


© Oulun Palveluskoirayhdistys
Kilpailun sarjat: DS1F; DS1J
Sijoitus Nimi Seura Lauantai Sunnuntai Yhteisaika Ero voittajaan
DS1F SM DS1 Yhden koiran kärryluokka 5Km 5 km
1.Vesa-Pekka Jurvelin RobinRPKK8:29.28:21.116:50.3
2.Kirsi Immonen ÄssäKVKS8:36.88:38.817:15.6   25.3
3.Kai Immonen KurkoKVKS8:49.88:46.417:36.2   45.9
4.Tero Mäkinen UunoIKSY8:47.58:50.417:37.9   47.6
5.Jorma Sääskilahti RaptorRPKK8:51.88:47.917:39.7   49.4
6.Teemu Lojamo KeteKVKS8:53.48:46.717:40.1   49.8
7.Tuomas Notko LiekkiSiSuVa8:49.98:50.317:40.2   49.9
8.Petri Kiiski TopekKVKS8:51.18:53.117:44.2   53.9
9.Tuomo Niittylahti ColtSiSuVa8:54.88:57.217:52.0   1:01.7
10.Katariina Milojkovic ZlataL-SVU9:02.08:57.317:59.3   1:09.0
11.Kati Mansikkasalo-Jurvelin SuperRPKK9:17.48:44.518:01.9   1:11.6
12.Maija Nivala SeraRPKK9:05.58:59.918:05.4   1:15.1
13.Hanna Kaipiainen UrhoKVKS9:23.69:24.018:47.6   1:57.3
14.Maria Viitahalme CincoKVKS9:41.79:24.519:06.2   2:15.9
15.Katri Grönlund LitmanenSiSuVa9:56.19:54.419:50.5   3:00.2
16.Jouko Torkell RoniKSPK10:03.89:59.820:03.6   3:13.3
17.Jussi Koljonen MilaIKSY10:08.510:03.520:12.0   3:21.7
18.Pasi Laamanen KeijoKVKS10:23.610:31.420:55.0   4:04.7
19.Essi Heikkinen JarruKVKS10:56.110:51.021:47.1   4:56.8
20.Samuli Lappalainen PaukkuIKSY11:18.311:28.122:46.4   5:56.1
21.Ilpo Haclin LakkaAlma14:53.114:34.329:27.4   12:37.1
Sarjaluettelo
Sijoitus Nimi Seura Lauantai Sunnuntai Yhteisaika Ero voittajaan
DS1J Yhden koiran kärryluokka juniorit 5 km 5 km
1.Amanda Kreivi RuutiSisuVa12:54.011:01.923:55.9
Sarjaluettelo
SMCR 3x5km Viesti Juoksu+DS1+Pyöräily 15 km
1.OPKYOPKY31:13.4
51  Tero Linnainmaa Litti 12.40,7 ( 1.) 12.40,7 ( 1.)
52  Arttu Ålander Hero 9.38,1 ( 3.) 22.18,8 ( 1.)
53  Taneli Pantsar Hero 8.54,6 ( 3.) 31.13,4 ( 1.)
2.KVKS 1KVKS31:27.2   13.8
31  Tuomas Kotinurmi Ralli 13.22,2 ( 2.) 13.22,2 ( 2.)
32  Kirsi Immonen Kurko 9.40,7 ( 4.) 23.02,9 ( 2.)
33  Kai Immonen Ässä 8.24,3 ( 1.) 31.27,2 ( 2.)
3.SiSuVaSiSuVa32:01.9   48.5
61  Tuomas Notko Liekki 14.21,0 ( 6.) 14.21,0 ( 6.)
62  Tuomo Niittylahti Colt 9.14,4 ( 1.) 23.35,4 ( 4.)
63  Pekka Niemi Raske 8.26,5 ( 2.) 32.01,9 ( 3.)
4.KVKS2KVKS32:36.9   1:23.5
81  Henna Lappi Ykä 14.05,9 ( 4.) 14.05,9 ( 4.)
82  Petri Kiiski Jönssi 9.19,2 ( 2.) 23.25,1 ( 3.)
83  Maria Viitahalme Bebe 9.11,8 ( 5.) 32.36,9 ( 4.)
5.IKSYIKSY33:02.1   1:48.7
41  Rita Karjalainen Hentta 14.05,8 ( 3.) 14.05,8 ( 3.)
42  Aliina Mäkinen Ares 9.43,1 ( 5.) 23.48,9 ( 5.)
43  Samuli Lappalainen Isla 9.13,2 ( 6.) 33.02,1 ( 5.)
6.UVUUVU34:58.7   3:45.3
71  Matti Laaksonen Riemu 14.14,6 ( 5.) 14.14,6 ( 5.)
72  Jonna Lipponen Väke 11.47,1 ( 7.) 26.01,7 ( 6.)
73  Tarja Ignatius Bambi 8.57,0 ( 4.) 34.58,7 ( 6.)
7.KVKS3KVKS38:48.9   7:35.5
91  Teemu Lojamo Jetta 18.34,9 ( 8.) 18.34,9 ( 8.)
92  Essi Heikkinen Rex 10.14,4 ( 6.) 28.49,3 ( 7.)
93  Pasi Laamanen Nova 9.59,6 ( 7.) 38.48,9 ( 7.)
8.ALMAALMA49:23.7   18:10.3
101 Kaarlo Väänänen Max 18.30,6 ( 7.) 18.30,6 ( 7.)
102 Reima Saapunki Valto 14.45,7 ( 8.) 33.16,3 ( 8.)
103 Katja Saapunki Narka 16.07,4 ( 8.) 49.23,7 ( 8.)
Sarjaluettelo