Virpa SM

Virpa SM

24. 9.2022

Virpiniemi,Oulu

Tulokset


< © Oulun Palveluskoirayhdistys
Kilpailun sarjat: DSM1; DSW1; DCW; DCM; DBM; DBW; DBWV; DCWJ; DCMJ; DCWV; DS1J; DS1HA; DS1HB
Sijoitus Nimi Seuran nimi Tulos Ero Keskinopeus
DSM1SM yhden koiran kärry miehet 5 km
1.Kai Immonen ÄssäKVKS9:43.9 30.827
2.Tuomas Notko JehuSiSuVa9:47.4   3.5 30.644
3.Vesa-Pekka Jurvelin RobinRPKK9:52.3   8.4 30.390
4.Pekka Niemi CelaSiSuVa10:00.5   16.6 29.975
5.Jorma Sääskilahti RaptorRPKK10:09.6   25.7 29.528
6.Antti Mäkiaho ScoopyL-SVU10:21.9   38.0 28.944
7.Tuomo Niittylahti Nimetön UsainSiSuVa10:27.1   43.2 28.704
8.Tuukka Turkka HelaKontU10:31.9   48.0 28.486
9.Petri Kiiski TopekKVKS10:35.0   51.1 28.346
10.Tero Mäkinen UunoSimpek10:43.0   59.1 27.994
11.Jouko Torkell KaapoKSPK11:22.6   1:38.7 26.370
Sarjaluettelo
DSW1SM yhden koiran kärry naiset 5 km
1.Maija Nivala ScoopyOPKY10:17.9 29.131
2.Kati Mansikkasalo-Jurvelin SuperRPKK10:19.9   2.0 29.037
3.Kirsi Immonen VäkeKVKS10:27.7   9.8 28.676
4.Aliina Mäkinen IslaSIMPEK10:52.0   34.1 27.607
5.Noora Holmström JareRPKK10:57.4   39.5 27.381
6.Meeri Puustelli AiloKVKS11:07.4   49.5 26.970
7.Janica Kindt KaaosWRRS11:13.9   56.0 26.710
8.Katja Koskinen MilaSIPEK11:14.6   56.7 26.682
9.Tarja Tihula BosiksWRRS11:26.8   1:08.9 26.209
10.Maiju Heikkinen PepeOPKY16:38.2   6:20.3 18.032
DNSMeeri Seppä WilsonSiSuVaDNS N/A
Sarjaluettelo
DCWSM Koirajuoksu naiset 5 km
1.Katri Grönlund VikiSiSuVa16:19.3 18.380
2.Rita Karjalainen JaloSIMPEK16:22.4   3.1 18.322
3.Henna Lappi YkäKVKS16:35.1   15.8 18.089
4.Ripsa Järvi CallaSiSuVa16:43.6   24.3 17.935
5.Kaipiainen Hanna KekkonenKVKS17:31.6   1:12.3 17.117
6.Maija Lappalainen ViliSiSuVa18:04.9   1:45.6 16.591
7.Jonna Lipponen KeesiUVU19:53.8   3:34.5 15.078
8.Lila Pratt RretzAVEK19:54.2   3:34.9 15.073
9.Maria Kurttio BusaKSPK21:07.5   4:48.2 14.201
10.Viola Kohonen HupiK-SPKY22:10.0   5:50.7 13.534
11.Jasmine Dietz StaraK-SPKY27:13.9   10:54.6 11.017
Sarjaluettelo
DCMSM Koirajuoksu miehet 5 km
1.Tero Linnainmaa HeroOPKY14:34.5 20.583
2.Tuomas Kotinurmi KeijoKVKS14:48.9   14.4 20.250
3.Tomi Cavenius TottiWRRS16:42.0   2:07.5 17.964
4.Juha Lipponen LoppiUVU18:20.6   3:46.1 16.355
5.Samuli Sotarauta BrunoUVU19:14.6   4:40.1 15.590
Sarjaluettelo
DBMKoirapyöräily miehet 5 km
1.Karri Kutinlahti WilsonSiSuVa10:24.0 28.846
2.Jorma Sääskilahti DracarysRPKK10:47.6   23.6 27.795
3.Pekka Niemi LovaSiSuVa12:06.2   1:42.2 24.787
Sarjaluettelo
DBWKoirapyöräily naiset 5 km
1.Jenna Kanko FredoKontU9:35.2 31.293
2.Jutta Turkka TahtiKontU10:35.3   1:00.1 28.333
3.Jaana Lantinen HeroOPKY10:52.7   1:17.5 27.578
4.Tanja Ignatius BambiUVU11:24.0   1:48.8 26.316
5.Jasmin Dietz VinkaK-SPKY12:20.6   2:45.4 24.305
Sarjaluettelo
DBWVKansallinen pyörä veteraanit naiset 5 km
1.Pauliina Nissi AntteSHS17:26.1 17.207
Sarjaluettelo
DCWJSM koirajuoksu juniorit naiset 2.9 km
1.Milja Pyyhtiä LempiLUHU9:33.9 18.191
2.Ava Niskanen TaikaWRRS10:31.3   57.4 16.537
3.Nella Ollakka MaxLUHU14:42.1   5:08.2 11.835
Sarjaluettelo
DCMJKansallinen koirajuoksu miehet juniorit 2.9 km
1.Niklas Kaurala MaxLUHU11:40.7 14.899
Sarjaluettelo
DCWVKansallinen koirajuoksu veteraanit naise 2.9 km
1.Marika TiiperiRPKKY9:17.3 18.733
2.Elisa Nauha KoodiK-SPKY11:50.8   2:33.5 14.688
3.Anne Tahvanainen JarruUVU14:32.1   5:14.8 11.971
Sarjaluettelo
DS1JSM Yhden koiran kärryluokka juniorit 2.9 km
1.Justus Laaksonen RiemuUVU5:55.2 29.392
2.Milja Pyyhtiä JaloLUHU6:25.4   30.2 27.089
3.Miska Saapunki KiutaALMA9:59.2   4:04.0 17.423
Sarjaluettelo
DS1HAHarrastussarja yhden koiran kärry 2.9 km
1.Aliina Mäkinen OkkoSIMPEK7:08.8 24.347
DNSVuokko Puurunen-Määttä SiroSiSuVaDNS N/A
Sarjaluettelo
DS1HBHarrastussarja B yhden koiran kärry 2.9 km
1.Reima Saapunki BaraALMa9:06.3 19.110
DNSSuvi Morko TessaOPKYDNS N/A
Sarjaluettelo