Inlook Harjoituskilpailut 18.12.2022

Avoimet Inlook Harjoituskilpailut

18.12.2022

Virpiniemi,Oulu

Tulokset


< © Proski Oulu
Kilpailun sarjat: M08; M10; N10; M12; N12; M14; N14; N50; N70; M70; M16; N16; N40; N18; NYL; M60; M50; M40; MYL
Sijoitus Numero Nimi Seuran nimi Tulos Ero
M08Miehet 8 vuotta 1 km V
1.2Luka KlaavuniemiYli-Iin Naseva7:44.5
Sarjaluettelo
M10Miehet 10 vuotta 2 km V
1.6Otso Kuorikoski 8:22.2
2.9Niila Timmerbacka 8:23.6   1.4
3.7Otto VasankariKempeleen Pyrintö8:46.0   23.8
4.8Vertti SorakangasIin Hiihtoseura9:02.6   40.4
Sarjaluettelo
N10Naiset 10 vuotta 2 km V
1.12Iisa KlaavuniemiYli-Iin Naseva7:50.2
2.11Seela VasankariKempeleen Pyrintö8:48.8   58.6
3.13Vieno ÅmanKempeleen Pyrintö12:24.1   4:33.9
Sarjaluettelo
M12Miehet 12 vuotta 3 km V
1.15Viljami VäyrynenKempeleen Pyrintö10:53.7
2.20Nooa PeltolaProski Oulu11:05.8   12.1
3.16Evald Peltola 11:19.6   25.9
4.19Eeli VasankariKempeleen Pyrintö12:53.3   1:59.6
Sarjaluettelo
N12Naiset 12 vuotta 3 km V
1.24Juulia Virpi 11:26.7
2.25Hilla MäättäKempeleen Pyrintö11:49.1   22.4
3.23Elma KlaavuniemiYli-Iin Naseva11:51.2   24.5
4.30Maiju SorakangasIin Hiihtoseura12:15.0   48.3
Sarjaluettelo
M14Miehet 14 vuotta 3 km V
1.21Veeti RahkolinProski Oulu8:56.1
2.27Riko MäntyrantaOulun Hiihtoseura9:42.4   46.3
3.28Veeti SorakangasIin Hiihtoseura11:18.1   2:22.0
Sarjaluettelo
N14Naiset 14 vuotta 3 km V
1.32Hilda PeltolaProski Oulu10:29.5
2.31Malla MäättäKempeleen Pyrintö13:29.6   3:00.1
Sarjaluettelo
N50Naiset 50 vuotta 3 km V
1.35Virve JouhtenKempeleen Pyrintö9:46.3
2.34Anna Kaisa KeränenLumileopardit10:11.1   24.8
Sarjaluettelo
N70Naiset 70 vuotta 3 km V
1.37Marjut VuorenmaaOulun Kilpa-Veljet11:07.1
Sarjaluettelo
M70Miehet 70 vuotta 3 km V
1.39Esko KorhonenOulun Kilpa-Veljet11:29.2
Sarjaluettelo
M16Miehet 16 vuotta 5 km V
1.41Niko LiuskaOulun Hiihtoseura16:59.0
Sarjaluettelo
N16Naiset 16 vuotta 5 km V
1.43Emilia Hakasalmi 17:45.4
Sarjaluettelo
N40Naiset 40 vuotta 5 km V
1.49Susanna Vuopio 17:14.0
2.48Vuokko Palokangas 17:25.8   11.8
3.47Heidi Vierimaa 17:37.7   23.7
4.45Merja Santaniemi 17:38.0   24.0
5.44Tytti KaijanenLumileopardit17:42.2   28.2
6.46Jenni TahkokorpiKuivasjärven Aura20:36.8   3:22.8
Sarjaluettelo
N18Naiset 18 vuotta 5 km V
1.50Hilla Mäenpää 16:34.6
Sarjaluettelo
NYLNaiset 5 km V
1.53Maria MikkonenKempeleen Pyrintö15:27.2
2.57Maria Virpi 15:46.5   19.3
3.52Ida RoponenVisa Ski Team Kemi16:17.4   50.2
4.56Saaga SassiIin Urheilijat16:23.3   56.1
5.54Tanja KellokumpuTupoksen Tuisku17:06.7   1:39.5
6.55Tia PökkäOulun Hiihtoseura18:20.3   2:53.1
7.59Laura RajalaOulun Hiihtoseura18:34.9   3:07.7
8.58Oona KylmäläKalajoen Junkkarit21:53.5   6:26.3
Sarjaluettelo
M60Miehet 60 vuotta 5 km V
1.61Hannu KaikkonenIin Hiihtoseura17:50.5
Sarjaluettelo
M50Miehet 50 vuotta 5 km V
1.63Kari KokkoUtajärven Urheilijat15:14.5
Sarjaluettelo
M40Miehet 40 vuotta 9 km V
1.68Jani LaineKuivasjärven Aura26:19.8
2.67Kauko HeinikoskiIin Hiihtoseura26:28.4   8.6
3.66Juhani TimmerbackaKempeleen Pyrintö28:04.8   1:45.0
DNS65Paavo NiskalaWeasel KrämpDNS
Sarjaluettelo
MYLMiehet 9 km V
1.73Santeri PirneskoskiVisa Ski Team Kemi22:53.4
2.75Eero AittolampiTeam Inlook Oulu24:14.7   1:21.3
3.74Viljami YlilauriTaivalkosken Metsä-Veikot 8524:36.9   1:43.5
4.70Roope JokelaOulun Hiihtoseura24:54.9   2:01.5
5.72Iiro ÅmanKempeleen Pyrintö25:16.7   2:23.3
DNF71Roope SassiIin UrheilijatDNF
Sarjaluettelo