41.Rokuan kansalliset hiihdot

T U L O K S E T

© Utajärven Urheilijat

Tuloste on valmis 12:34:39

Kilpailun sarjat: N10; M10; N12; M12; N14; M14; M16; N16; N40; N50; NYL; N20; N18
; MYL; M18; M40; M50; M60

N10Naiset 10 vuotta 2 km V, tilanne
1.4Iida KakkoLaitasaaren Veto7:38.4
2.6Maija UutinenLimingan Niittomiehet7:49.8   11.4
3.3Helmiina TörröLaitasaaren Veto8:32.8   54.4
4.5Helmi KakkoLaitasaaren Veto8:48.2   1:09.8
5.2Emma TihinenLaitasaaren Veto10:42.0   3:03.6
Sarjaluettelo
M10Miehet 10 vuotta 2 km V, tilanne
1.8Valtteri TiuraniemiOunasvaaran Hiihtoseura6:19.1
2.11Veikka SovaOulun Hiihtoseura6:41.4   22.3
3.14Vili HaatajaOunasvaaran Hiihtoseura7:12.2   53.1
4.13Aaro HaapakoskiOulun Hiihtoseura7:15.3   56.2
5.9Elias HyvönenSotkamon Jymy7:30.7   1:11.6
6.12Nooa PeltolaKempeleen Pyrintö7:35.5   1:16.4
7.10Elias TihinenLaitasaaren Veto9:09.1   2:50.0
Sarjaluettelo
N12Naiset 12 vuotta 3 km V, tilanne
1.21Elena RyyttyOulun Hiihtoseura10:06.9
2.18Lilli HaatajaOunasvaaran Hiihtoseura10:32.0   25.1
3.17Hilda PeltolaKempeleen Pyrintö10:59.4   52.5
4.23Eedith TörmänenHaapaveden Urheilijat11:14.1   1:07.2
5.19Saaga PaunaOulaisten Huima11:25.1   1:18.2
6.20Pihla JaaranenKiuruveden Urheilijat11:36.7   1:29.8
7.22Milja TihinenLaitasaaren Veto11:38.7   1:31.8
8.16Matleena TörröLaitasaaren Veto11:46.9   1:40.0
Sarjaluettelo
M12Miehet 12 vuotta 3 km V, tilanne
1.26Hannes LeinonenUtajärven Urheilijat9:57.5
2.28Vilho SchmittLaitasaaren Veto10:59.2   1:01.7
3.30Kyrö KiiskinenSotkamon Jymy11:12.8   1:15.3
4.27Juho MarttilaLimingan Niittomiehet11:33.6   1:36.1
5.29Nestori AutioLapin Veikot11:43.3   1:45.8
Sarjaluettelo
N14Naiset 14 vuotta 3 km V, tilanne
1.35Minea MiettunenVisa Ski Team Kemi9:41.3
2.36Inka RyyttyOulun Hiihtoseura9:48.5   7.2
3.33Helmi LeinonenUtajärven Urheilijat9:54.8   13.5
4.34Anna RitvanenKiuruveden Urheilijat10:13.5   32.2
5.32Ruuth TörmänenHaapaveden Urheilijat10:26.2   44.9
Sarjaluettelo
M14Miehet 14 vuotta 3 km V, tilanne
1.38Eino RyyttyOulun Hiihtoseura8:36.7
2.43Veeti RahkolinLimingan Niittomiehet9:01.5   24.8
3.40Aleksi VuormaOulun Hiihtoseura9:13.3   36.6
4.41Arttu JuolaOulun Hiihtoseura9:28.3   51.6
5.44Niko LiuskaOulun Hiihtoseura9:50.2   1:13.5
6.42Väinö KurttilaUtajärven Urheilijat11:59.9   3:23.2
7.39Matias TihinenLaitasaaren Veto12:10.1   3:33.4
Sarjaluettelo
M16Miehet 16 vuotta 5 km V, tilanne
1.51Iiro SäisäKiuruveden Urheilijat14:42.0
2.50Kasper HeikkinenRistijärven Pyry15:08.4   26.4
3.53Arttu RitvanenKiuruveden Urheilijat15:08.8   26.8
4.52Konsta JuutinenRistijärven Pyry15:34.6   52.6
5.57Juho HyyryläinenVaalan Karhu16:01.9   1:19.9
6.55Artturi TölliKainuun Hiihtoseura16:04.6   1:22.6
7.54Oliver TörmäkangasSotkamon Jymy16:59.0   2:17.0
DNS56Jaakko ParkkilaOulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo
N16Naiset 16 vuotta 5 km V, tilanne
1.61Selma MäkäräinenLimingan Niittomiehet17:57.9
2.59Karla KiiskinenSotkamon Jymy18:25.7   27.8
DNS60Jatta HiltunenKiuruveden Urheilijat
Sarjaluettelo
N40Naiset 40 vuotta 5 km V, tilanne
1.64Maija OravamäkiOulun Kilpa-Veljet16:47.2
2.63Sanna HenrikssonOulun Hiihtoseura19:38.7   2:51.5
3.66Maria KakkoLaitasaaren Veto19:47.5   3:00.3
4.65Johanna MaggaOulun Hiihtoseura20:56.2   4:09.0
Sarjaluettelo
N50Naiset 50 vuotta 5 km V, tilanne
1.69Tarja ViertorinneKiuruveden Urheilijat18:54.6
2.68Arja LotvonenLaitasaaren Veto20:22.1   1:27.5
3.70Anita LampelaSaloisten Reipas22:27.6   3:33.0
Sarjaluettelo
NYLNaiset 5 km V, tilanne
1.80Nelli-Lotta KarppelinLimingan Niittomiehet16:02.8
2.74Iina LaurenTeam Skiers16:43.1   40.3
3.75Mari PatanenSaloisten Salama17:31.7   1:28.9
4.77Ruut VähämetsäOulun Kilpa-Veljet17:32.2   1:29.4
5.83Silja SaarelaTaivalkosken Metsä-Veikot 8517:51.2   1:48.4
6.85Seela SalokangasOunasvaaran Hiihtoseura18:13.6   2:10.8
7.78Pia VähäkuopusTeam Skiers18:17.2   2:14.4
8.73Kukka-Maaria KarppinenLaitasaaren Veto18:34.5   2:31.7
9.76Minna PatanenKempeleen Pyrintö18:40.8   2:38.0
10.82Laura RajalaOulun Hiihtoseura19:25.0   3:22.2
11.81Johanna KiljunenPuumalan Hiihtäjät19:38.9   3:36.1
12.79Noora HyvönenSotkamon Jymy20:13.9   4:11.1
DNS84Essi LotvonenLaitasaaren Veto
Sarjaluettelo
N20Naiset 20 vuotta 5 km V, tilanne
1.87Kerttu PirneskoskiVisa Ski Team Kemi17:07.1
2.88Aada PeltolaVisa Ski Team Kemi17:39.6   32.5
Sarjaluettelo
N18Naiset 18 vuotta 5 km V, tilanne
1.90Siiri JuntunenKainuun Hiihtoseura17:50.2
2.91Elina ParpalaSimon Kiri18:50.3   1:00.1
3.92Essi ParkkilaOulun Hiihtoseura19:57.9   2:07.7
Sarjaluettelo
MYLMiehet 10 km V, tilanne
1.96Eero AittolampiVisa Ski Team Kemi27:08.3
2.98Santeri PirneskoskiVisa Ski Team Kemi27:51.0   42.7
3.99Petteri LaurénTeam Skiers29:41.8   2:33.5
4.94Arto PaunaOulaisten Huima30:07.2   2:58.9
5.97Jarno TihinenLaitasaaren Veto39:44.5   12:36.2
DNF95Janne UkonmaanahoYlikiimingin Nuijamiehet
Sarjaluettelo
M18Miehet 18 vuotta 10 km V, tilanne
1.101Aapo KurttilaUtajärven Urheilijat32:19.9
2.104Paavo NiemeläIin Hiihtoseura34:01.6   1:41.7
DNS102Topias TörmäkangasSotkamon Jymy
DNS103Tuomas LaurikainenVisa Ski Team Kemi
Sarjaluettelo
M40Miehet 40 vuotta 10 km V, tilanne
1.112Juha VähämetsäOulun Kilpa-Veljet30:29.8
2.111Hannu NiemeläIin Hiihtoseura31:03.5   33.7
3.115Jukka OikarinenSuomussalmen Rasti31:16.9   47.1
4.107Hannu KirstinäOulun Hiihtoseura31:18.2   48.4
5.114Antti HenrikssonOulun Hiihtoseura31:24.8   55.0
6.113Jouni MäkäräinenLimingan Niittomiehet31:55.8   1:26.0
7.109Eero JuolaOulun Hiihtoseura32:00.6   1:30.8
8.110Sami TapaninahoOulun Kilpa-Veljet32:48.8   2:19.0
9.108Markus RonkainenLapin Veikot37:42.5   7:12.7
Sarjaluettelo
M50Miehet 50 vuotta 5 km V, tilanne
1.120Jukka PuustinenKainuun Hiihtoseura14:42.0
2.119Kari KokkoUtajärven Urheilijat15:35.9   53.9
3.124Jani OravamäkiOulun Kilpa-Veljet15:37.7   55.7
4.123Teuvo KuuselaKeminsuun Kisa15:53.8   1:11.8
5.118Janne TuhkalainenMikkelin Hiihtäjät16:15.2   1:33.2
6.122Keijo PulkkinenKempeleen Maratonklubi17:16.4   2:34.4
DNS121Tapio HökkäYli-Iin Naseva
Sarjaluettelo
M60Miehet 60 vuotta 5 km V, tilanne
1.128Paavo SeppänenVaalan Karhu16:53.9
2.127Jari HurtigSuomussalmen Rasti18:16.8   1:22.9
3.129Juha HautaniemiOulun Hiihtoseura18:53.8   1:59.9
Sarjaluettelo