Veteraanien SM-viestit 25.1.2019

L Ä H T Ö L I S T A

© Oulun Hiihtoseura

Kilpailun sarjat: N120-V; M180-V; M150-V; M120-V

N120-V Naiset N120 1P/2V 9 km P/V


Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika



N120-V      1  Tampereen yritys         Tampereen Yritys              17.00.00

                       1      Aino Berg

                       1      Jaana Kuittinen

                       1      Tytti Pelkonen



N120-V      2  Oulun Hiihtoseura 1      Oulun Hiihtoseura             17.00.00

                       2      Maija Oravamäki

                       2      Anu Junnila

                       2      Marjo Piirto



N120-V      3  Ski Jyväskylä            Ski Jyväskylä                 17.00.00

                       3      Suvi Karjaluoto

                       3      Tuula Rasimus

                       3      Katri Munukka



N120-V      4  Kalajoen Junkkarit       Kalajoen Junkkarit            17.00.00

                       4      Marika Suni-Kähtävä

                       4      Aija Tilvis

                       4      Katja Oja



N120-V      5  Oulun Hiihtoseura 2      Oulun Hiihtoseura             17.00.00

                       5      Sanna Henriksson

                       5      Merja Santaniemi

                       5      Niina Jaako



N120-V      6  Pakilan Veto             Pakilan Veto                  17.00.00

                       6      Saara Haikola

                       6      Päivi Taponen

                       6      Susanna Länsiluoto



N120-V      7  Utajärven Urheilijat     Utajärven Urheilijat          17.00.00

                       7      Kirsi Pääkkönen

                       7      Raili Kokko

                       7      Maria Kakko



N120-V      8  Kiuruveden Urheilijat    Kiuruveden Urheilijat         17.00.00

                       8      Terhi Mäki

                       8      Tarja Viertorinne

                       8      Terhi Tuorilainen



N120-V      9  Oulun Hiihtoseura 3      Oulun Hiihtoseura             17.00.00

                       9      Sari Laurila

                       9      Sari Höynälä

                       9      Johanna Magga



N120-V     10  Kempeleen Pyrintö        Kempeleen Pyrintö             17.00.00

                       10     Virve Jouhten

                       10     Niina Mäntyniemi

                       10     Anu Skog



Sarjaluettelo

M180-V Miehet M180 1P/2V 9 km P/V


Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika



M180-V     11  Anjalan liitto           Anjalan Liitto                17.25.00

                       11     Arto Purho

                       11     Veikko Purho

                       11     Jarmo Mäkelä



M180-V     12  Valkealan Kajo           Valkealan Kajo                17.25.00

                       12     Johnny Hamström

                       12     Tapio Tikkanen

                       12     Veli-Heikki Mustonen



M180-V     13  Muonion kiri             Muonion Kiri                  17.25.00

                       13     Kai Saksi

                       13     Pauli Ranta

                       13     Timo Kannasvuo



M180-V     14  Oulun Hiihtoseura        Oulun Hiihtoseura             17.25.00

                       14     Mikko Koivukangas

                       14     Hannu Kaikkonen

                       14     Antti Pietilä



M180-V     15  Saloisten Salama         Saloisten Salama              17.25.00

                       15     Pauli Patanen

                       15     Teuvo Ohenoja

                       15     Jukka Keskitalo



M180-V     16  Vetelin Urheilijat       Vetelin Urheilijat            17.25.00

                       16     Mikko Kinnunen

                       16     Kari Kinnunen

                       16     Jari Mäkelä



M180-V     17  Virtain Urheilijat       Virtain Urheilijat            17.25.00

                       17     Leino Nisula

                       17     Tapio Nieminen

                       17     Jouko Kaukanen



M180-V     18  Ylikiimingin Nuijamiehet Ylikiimingin Nuijamiehet      17.25.00

                       18     Sakari Ukonmaanaho

                       18     Mikko Hiltunen

                       18     Juhani Ukonmaanaho



Sarjaluettelo

M150-V Miehet M150 1P/2V 15 km P/V


Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika



M150-V     20  IF Åsarna                IF Åsarna                     17.45.00

                       20     Stefan Storvall

                       20     Tommy Haglund

                       20     Sören Svenlin



M150-V     21  Kempeleen Maratonklubi   Kempeleen Maratonklubi        17.45.00

                       21     Juha Tiilikainen

                       21     Juha Kähkölä

                       21     Keijo Pulkkinen



M150-V     22  Oulun Hiihtoseura 1      Oulun Hiihtoseura             17.45.00

                       22     Jouko Höynälä

                       22     Kai Ojala

                       22     Veli-Matti Niskanen



M150-V     23  Seinäjoen Hiihtoseura    Seinäjoen Hiihtoseura         17.45.00

                       23     Harri Ala-Lahti

                       23     Petri Kurunmäki

                       23     Ari Orava



M150-V     24  Ski Jyväskylä            Ski Jyväskylä                 17.45.00

                       24     Jarkko Kauppinen

                       24     Pertti Huotari

                       24     Timo Salminen



M150-V     25  Virtain Urheilijat       Virtain Urheilijat            17.45.00

                       25     Ismo Parkkonen

                       25     Markku Mäkelä

                       25     Jouko Vaali



M150-V     26  Ylistaron Kilpa-Veljet   Ylistaron Kilpa-Veljet        17.45.00

                       26     Mika Alanko

                       26     Antti Ridanpää

                       26     Hannu Sippola



Sarjaluettelo

M120-V Miehet M120 1P/2V 15 km P/V


Sarja  Nro   Nimi                       Seura                        Lähtöaika



M120-V     27  Oulun Hiihtoseura 1      Oulun Hiihtoseura             18.20.00

                       27     Jani Oravamäki

                       27     Juho Kämäräinen

                       27     Marko Törmänen



M120-V     28  Ylikiimingin Nuijamiehet Ylikiimingin Nuijamiehet      18.20.00

                       28     Jaakko Leinonen

                       28     Hannu Koistinaho

                       28     Pekka Marttila-Tornio



M120-V     29  Oulun Hiihtoseura 4      Oulun Hiihtoseura             18.20.00

                       29     Pekka Eeronheimo

                       29     Juhani Timmerbacka

                       29     Heikki Laurila



M120-V     30  Iin Hiihtoseura          Iin Hiihtoseura               18.20.00

                       30     Kauko Heinikoski

                       30     Hannu Niemelä

                       30     Pekka Kukkula



M120-V     31  Sievin Sisu              Sievin Sisu                   18.20.00

                       31     Hannu Paaso

                       31     Jukka Pekkala

                       31     Jani Tuovila



M120-V     32  Muonion kiri             Muonion Kiri                  18.20.00

                       32     Tuomas Liikavainio

                       32     Markku Rauhala

                       32     Mika Tohmola



M120-V     33  HauVe                    Haukiputaan Veikot            18.20.00

                       33     Markus Ronkainen

                       33     Jukka Hinttala

                       33     Jani Jussila



M120-V     34  Oulun Hiihtoseura 3      Oulun Hiihtoseura             18.20.00

                       34     Reima Mäntyranta

                       34     Juha Latomaa

                       34     Eero Juola



M120-V     35  Oulun Hiihtoseura 2      Oulun Hiihtoseura             18.20.00

                       35     Juha Vähämetsä

                       35     Markku Kouva

                       35     Antti Henriksson



Sarjaluettelo