Rulla Tervahiihto 27.8.2016

KLL Pohjois-Pohjanmaan alue 22.3.2018

Oulu

Tulokset


© Oulun hiihtoseura
Kilpailun sarjat: P3LK; T3LK; P4LK; T4LK; P5LK; T5LK; P6LK; T6LK
SijaNimiSeuran nimiTulosEro
P3LK Pojat 3.luokka 2 km V
1.Mikael KynkäänniemiOulu7:47.6
2.Akseli SchmittMuhos7:59.7  +12.1
3.Luukas KinnunenKempele8:41.1  +53.5
4.Niko LiuskaOulu8:47.3  +59.7
5.Leevi SaikkonenTyrnävä9:01.3  +1:13.7
6.Noel SpetsMuhos9:12.2  +1:24.6
7.Väinö KurttilaUtajärvi9:22.4  +1:34.8
8.Eemeli TammelaIi9:26.8  +1:39.2
9.Aleksanteri NevataloIi9:28.0  +1:40.4
10.Otto TolonenIi9:34.1  +1:46.5
11.Eemil PitkänenMuhos9:38.2  +1:50.6
12.Joose TahkolaKempele9:55.9  +2:08.3
13.Aatos PuolitaivalIi10:29.4  +2:41.8
14.Eeli SaartoalaMuhos10:43.2  +2:55.6
15.Lassi HannulaKempele10:45.4  +2:57.8
16.Miska KallioSiikalatva11:33.6  +3:46.0
17.Julius KylmänenSiikalatva11:41.2  +3:53.6
18.Niilas TornbergSiikalatva12:27.5  +4:39.9
Sarjaluettelo
T3LK Tytöt 3.luokka 2 km V
1.Emilia HakasalmiOulu8:04.2
2.Helmiina SimiläOulu8:36.8  +32.6
3.Helmi LeinonenUtajärvi8:41.8  +37.6
4.Lumi KälkäjäMuhos8:44.0  +39.8
5.Alina KyllönenTyrnävä8:44.2  +40.0
6.Silja AlahäiväläPudasjärvi9:23.2  +1:19.0
7.Nella HakolaKempele9:25.8  +1:21.6
8.Varpu HannulaMuhos9:26.8  +1:22.6
9.Inka KupariKempele9:35.5  +1:31.3
10.Alisa LuukkonenSiikalatva9:38.3  +1:34.1
11.Martta VäisänenMuhos9:53.8  +1:49.6
12.Emmi MajavaPudasjärvi9:55.7  +1:51.5
13.Tuuli TervonenIi10:11.4  +2:07.2
14.Eerika HäcklinIi11:59.2  +3:55.0
15.Mette MoilanenPudasjärvi12:43.3  +4:39.1
Sarjaluettelo
P4LK Pojat 4.luokka 2 km V
1.Eetu JuolaOulu7:10.0
2.Onni KukkonenOulu7:20.3  +10.3
3.Olli LoukkaanhuhtaLumijoki7:28.7  +18.7
4.Joona MäenpääTyrnävä7:43.8  +33.8
5.Eelis TuomelaIi7:59.5  +49.5
6.Juuso TahkolaKempele8:06.8  +56.8
7.Vili-Veikka RuonakoskiLiminka8:12.3  +1:02.3
8.Patrik MäenpääIi8:12.7  +1:02.7
9.Elias KinnunenIi8:22.9  +1:12.9
10.Konsta ImpiöOulu8:34.7  +1:24.7
11.Jaakko JokitaloMuhos8:44.5  +1:34.5
12.Atte IhmeMuhos8:53.8  +1:43.8
13.Veikko PiisiläKempele9:07.5  +1:57.5
14.Oskari OjantakanenSiikalatva9:25.7  +2:15.7
15.Jesse LifflanderSiikajoki9:33.3  +2:23.3
16.Pekko KarjalainenKempele9:51.7  +2:41.7
17.Luka IsolaHailuoto12:29.3  +5:19.3
DNSJesse ParkkilaOulu
Sarjaluettelo
T4LK Tytöt 4.luokka 2 km V
1.Maiju PalosaariHailuoto7:18.8
2.Anniina KakkoMuhos7:28.1  +9.3
3.Iita KimpimäkiIi7:28.6  +9.8
4.Linnea SelkäläOulu7:33.1  +14.3
5.Essi HuitsiOulu7:53.1  +34.3
6.Isla SaartoalaMuhos7:55.4  +36.6
7.Aliisa KärkkäinenOulu7:57.8  +39.0
8.Matilda BoströmIi8:04.2  +45.4
9.Silja TimlinTyrnävä8:06.4  +47.6
10.Hilla MattilaLiminka8:06.5  +47.7
11.Linnea KinnunenKempele8:14.3  +55.5
12.Lydia KoskinenLiminka8:20.2  +1:01.4
13.Lilja ElgbackaLiminka8:29.7  +1:10.9
14.Krista KarttunenIi8:34.8  +1:16.0
15.Linnea TikkanenUtajärvi8:52.2  +1:33.4
16.Amalia MajavaPudasjärvi9:06.6  +1:47.8
17.Aada RahkoMuhos9:17.5  +1:58.7
18.Aava NäykkiKempele9:20.8  +2:02.0
19.Alina ToljamoMuhos10:14.8  +2:56.0
20.Charlotta MarttilaSiikalatva10:20.1  +3:01.3
21.Neea MoilanenPudasjärvi11:53.4  +4:34.6
Sarjaluettelo
P5LK Pojat 5.luokka 3 km V
1.Teemu HonkanenOulu8:42.6
2.Ronni MäntyrantaKempele9:01.6  +19.0
3.Heikki PeipinenOulu9:13.2  +30.6
4.Eelia VäntiläOulu9:44.7  +1:02.1
5.Jesse KorhonenOulu10:13.3  +1:30.7
6.Joel KinnunenKempele10:17.7  +1:35.1
7.Eemil VäyrynenTyrnävä10:32.9  +1:50.3
8.Jonne TerhoSiikajoki10:33.3  +1:50.7
9.Eetu KarjalainenOulu10:33.7  +1:51.1
10.Eelis LaunonenMuhos11:07.5  +2:24.9
11.Roope PitkänenMuhos11:28.8  +2:46.2
12.Iikka TuomelaIi12:03.0  +3:20.4
13.Verneri MatkaselkäMuhos12:18.7  +3:36.1
14.Juuso PellikkaSiikalatva12:51.4  +4:08.8
15.Elia KälkäjäMuhos13:35.9  +4:53.3
16.Kasperi TikkanenUtajärvi14:16.7  +5:34.1
17.Nuutti LapolaHailuoto17:01.7  +8:19.1
DNSOtava PuolitaivalIi
Sarjaluettelo
T5LK Tytöt 5.luokka 3 km V
1.Selma MäkäräinenOulu9:27.8
2.Niina RokolampiTaivalkoski9:48.3  +20.5
3.Erika KujalaKempele10:04.6  +36.8
4.Lania KarimOulu10:04.8  +37.0
5.Nelli-Lotta KarppelinLiminka10:24.4  +56.6
6.Iida HyvärinenMuhos10:39.0  +1:11.2
7.Reetta KeränenOulu10:53.0  +1:25.2
8.Netta SarviahoOulu11:00.2  +1:32.4
9.Ella RuokokoskiKempele11:00.7  +1:32.9
10.Neea KoskiniemiTyrnävä11:12.0  +1:44.2
11.Saija NordströmSiikalatva11:30.9  +2:03.1
12.Alisa KoistinenIi12:36.0  +3:08.2
13.Kiia KurkelaIi12:45.7  +3:17.9
14.Johanna OravaSiikalatva12:53.7  +3:25.9
15.Linnea LeinonenMuhos13:35.2  +4:07.4
16.Hilla HannulaMuhos14:16.0  +4:48.2
17.Iina IllikainenPudasjärvi14:27.9  +5:00.1
18.Sara PiriläUtajärvi14:30.5  +5:02.7
19.Neea PiriläUtajärvi15:05.5  +5:37.7
20.Aada PinoniemiUtajärvi15:54.2  +6:26.4
21.Alisa SauvolaHailuoto16:19.9  +6:52.1
22.Veera SipiläHailuoto21:17.3  +11:49.5
DNSRonja KokkoPudasjärvi
DNSJulia LeppänenIi
Sarjaluettelo
P6LK Pojat 6. luokka 3 km V
1.Tuomas LaurikainenOulu8:37.0
2.Eemeli KuiriOulu8:45.4  +8.4
3.Aapo KurttilaUtajärvi8:51.2  +14.2
4.Paavo NiemeläIi9:01.2  +24.2
5.Jooel HannukselaOulu9:15.4  +38.4
6.Luukas SaikkonenTyrnävä9:54.1  +1:17.1
7.Janne RemahlIi9:56.4  +1:19.4
8.Ilmari VälipakkaIi9:58.9  +1:21.9
9.Niklas KakkoMuhos10:12.8  +1:35.8
10.Eeli IhmeMuhos10:15.5  +1:38.5
11.Ilari JuusoKempele10:30.2  +1:53.2
12.Olli KalaojaMuhos11:00.3  +2:23.3
13.Elias VuolletMuhos11:14.6  +2:37.6
DNSJoakim PyhtiläKempele
Sarjaluettelo
T6LK Tytöt 6. luokka 3 km V
1.Oona LatomaaOulu8:51.7
2.Assi HakalaKalajoki8:57.0  +5.3
3.Elli LoukkaanhuhtaLumijoki9:19.7  +28.0
4.Iina HaatajaLiminka9:25.7  +34.0
5.Katriina VuolletKempele9:27.3  +35.6
6.Selina SimiläOulu9:59.5  +1:07.8
7.Hilla MäenpääIi10:18.8  +1:27.1
8.Roosa VuoriSiikajoki10:22.4  +1:30.7
9.Inka SaartoalaMuhos11:00.1  +2:08.4
10.Veera ÄijäläTyrnävä11:16.4  +2:24.7
11.Adalmina VatjusMuhos11:25.1  +2:33.4
12.Henna LohiMuhos11:58.4  +3:06.7
13.Jenniina JussilaIi12:46.6  +3:54.9
Sarjaluettelo

Sprinttien tulokset

Kilpailun sarjat: T7LK; T8LK; T9LK; P7LK; P8LK; P9LK

T7LKTytöt 7. luokka sprintti Kokonaistulokset
Sija  Nro  NimiSeuraSija FinaaliSija 
1.6 Hanna SoronenIi3:02.7413:01.551
2.7 Iida RoponenOulu3:09.8123:04.972
3.4 Aino-Kaisa ParkkilaLiminka3:14.8233:07.183
4.5 Milla KurkelaIi3:30.9753:29.404
5.8 Isla SaikkonenTyrnävä3:30.5943:33.555
6.3 Josefina MarttilaSiikalatva4:12.1564:23.886
T8LKTytöt 8. luokka sprintti Kokonaistulokset
Sija  Nro  NimiSeuraSija FinaaliSija 
1.11 Iida-Maria LämsäOulu3:19.6113:12.901
2.14 Matilda KoivurantaOulu3:20.6623:17.822
3.12 Inka MattilaLiminka3:36.2933:28.813
4.13 Anniina HakalaKalajoki3:47.6443:45.164
T9LKTytöt 9. luokka sprintti Kokonaistulokset
Sija  Nro  NimiSeuraSija FinaaliSija 
1.19 Helmi PeipinenOulu2:57.8412:56.031
2.21 Aada PeltolaOulu3:09.3823:11.442
3.20 Ada HolmMuhos3:11.7233:13.753
4.18 Jessi NurmelaIi4:14.504DNS
5.17 - Martta OkkonenIi6:03.545DNS
P7LKPojat 7. luokka sprintti Kokonaistulokset
Sija  Nro  NimiSeuraSija FinaaliSija 
1.30 Juuso KinnunenKempele2:51.3722:44.421
2.27 Eeli KujalaKempele2:50.4712:49.402
3.26 Santtu OutilaPudasjärvi3:05.0333:02.903
4.25 Roope KlemolaOulu3:11.6953:06.794
5.31 Anton MäenpääIi3:11.6243:07.545
6.33 Viljami YlilauriLiminka3:32.5063:27.966
7.24 Arttu NevalaSiikalatva4:23.117
8.28 Veikko AlankoSiikalatva8:38.218
-- 29 Leevi PaasoOuluDNS
-- 32 Tommi AhoSiikalatvaDNS
P8LKPojat 8. luokka sprintti Kokonaistulokset
Sija  Nro  NimiSeuraSija FinaaliSija 
1.38 Kalle LoukkaanhuhtaLumijoki2:54.2612:49.981
2.37 Antti-Jussi RaappanaPudasjärvi3:00.8322:56.032
3.36 Lauri SaarelaLumijoki3:09.5933:06.483
4.39 Aappo MustonenSiikajoki3:22.3343:19.794
5.40 Veeti SääskilahtiOulu3:41.5153:44.605
P9LKPojat 9. luokka sprintti Kokonaistulokset
Sija  Nro  NimiSeuraSija FinaaliSija 
1.44 Atte RahikkalaKempele3:49.1732:43.081
2.45 Ahti SaarelaLumijoki2:54.5212:54.592
3.43 Juho KeränenOulu3:13.8723:14.703