OHS Skigo kansalliset 28.1.2018

OHS Skigo kansalliset 28.1.2018

Oulu

Tulokset


© Oulun hiihtoseura

Kilpailun sarjat: M35; M70; N60; N50; N45; M45; M50; M60; N35; M08; N08; M10; N10
; M12; N14; N12; M14; N16; M16; NYL; N20; N18; MYL; M20; M18

M35 Miehet 35 vuotta 15 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan 5.00 km(Sij.) 10.00 km(Sij.)
1. 8Hannu KirstinäOulun Hiihtoseura35:30.6 11:39.7 (1.)23:32.1 (1.)
2. 10Jani LaineKuivasjärven Aura36:13.8   43.211:50.4 (2.)23:55.1 (2.)
3. 4Ilkka RuotsalaKittilän Urheilijat36:17.0   46.411:53.0 (3.)24:03.7 (3.)
4. 5Joni SeppäKeuruun Kisailijat36:47.0   1:16.411:59.0 (4.)24:21.7 (4.)
5. 7Jukka OikarinenSuomussalmen Rasti37:11.4   1:40.812:06.3 (6.)24:31.3 (6.)
6. 2Antti HenrikssonOulun Hiihtoseura37:28.0   1:57.412:03.9 (5.)24:47.9 (7.)
7. 12Eero JuolaOulun Hiihtoseura37:38.2   2:07.612:23.0 (7.)24:30.8 (5.)
8. 3Jouni MäkäräinenKempeleen Kiri38:40.1   3:09.512:27.2 (8.)25:29.8 (9.)
9. 9Timo KaveriYli-Iin Naseva39:18.0   3:47.412:44.4 (9.)25:13.5 (8.)
10. 6Juha LatomaaOulun Hiihtoseura39:25.2   3:54.612:48.0 (10.)25:57.9 (10.)
Sarjaluettelo

M70 Miehet 70 vuotta 3 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1. 15Mauno HanhelaHaukiputaan Heitto8:03.0
2. 18Antero AutioKiuruveden Urheilijat8:05.8   2.8
3. 17Jouni RoivainenRovaniemen Maratonhiihtäjät8:09.6   6.6
4. 19Esko KorhonenOulun Kilpa-Veljet8:16.4   13.4
5. 16Kalevi HeinikoskiIin Hiihtoseura8:39.9   36.9
Sarjaluettelo

N60 Naiset 60 vuotta 3 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1. 22Marjut VuorenmaaOulun Kilpa-Veljet8:25.9
2. 23Seija PieskäOulun Kilpa-Veljet10:01.2   1:35.3
Sarjaluettelo

N50 Naiset 50 vuotta 3 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1. 25Lilja BullerMetsä-Veikot 858:43.4
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1. 27Sari KettunenYli-Iin Naseva14:28.7
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 10 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1. 35Juha AlmRovaniemen Maratonhiihtäjät23:04.9
2. 32Marko TörmänenOulun Hiihtoseura23:18.4   13.5
3. 30Pauli TurtinenYli-Iin Naseva24:01.8   56.9
4. 33Kari KokkoUtajärven Urheilijat24:48.1   1:43.2
5. 31Teuvo KuuselaKeminsuun Kisa25:07.9   2:03.0
6. 34Juha HyttinenMetsä-Veikot 8526:26.5   3:21.6
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 5 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1. 39Pekka KukkulaIin Hiihtoseura11:54.5
2. 44Kari OllilaRovaniemen Maratonhiihtäjät12:07.5   13.0
3. 38Markku OllilaAlatornion Pirkat12:13.5   19.0
4. 41Petri KinnunenMetsä-Veikot 8512:27.4   32.9
5. 40Antti PöyhönenMaaningan Mahti12:39.1   44.6
6. 46Tapio HökkäYli-Iin Naseva12:58.6   1:04.1
7. 42Antti PietiläOulun Hiihtoseura13:39.6   1:45.1
8. 43Olavi SariolaOulun Hiihtoseura14:12.7   2:18.2
DNS 45Jari MäkinenSonkajärven Pahka
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 5 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1. 51Seppo IllikainenHaukiputaan Heitto13:02.8
2. 56Jussi HytönenPulkkilan Ponsi13:04.3   1.5
3. 53Jorma AaltoIin Urheilijat13:13.5   10.7
4. 50Reijo IsolaIin Hiihtoseura13:13.8   11.0
5. 52Jorma HonkanenMaaningan Mahti13:16.2   13.4
6. 54Keijo SalonenKuivasjärven Aura13:53.1   50.3
7. 58Veikko ImponenKemijärven Urheilijat14:06.2   1:03.4
DNF 49Seppo PajunivaKuusamon Erä-Veikot
DNS 55Kalle SaapunkiKuusamon Erä-Veikot
DNS 57Jouko KarppinenUtajärven Urheilijat
DNS 59Mikko KoivukangasOulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 10 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1. 65Maija OravamäkiOulun Hiihtoseura26:31.2
2. 64Maarit KaveriYli-Iin Naseva30:45.8   4:14.6
3. 63Johanna MaggaOulun Hiihtoseura32:27.3   5:56.1
4. 62Terhi TuorilainenKiuruveden Urheilijat33:14.9   6:43.7
Sarjaluettelo

M08 Miehet 8 vuotta 2 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1. 72Joona YlimäkiKarihaaran Visa6:55.4
2. 70August SchmittLaitasaaren Veto7:50.0   54.6
3. 68Riko MäntyrantaOulun Hiihtoseura8:45.2   1:49.8
4. 73Aaron HarjuHaukiputaan Veikot9:42.4   2:47.0
5. 69Luka SelkäläHaukiputaan Veikot10:09.8   3:14.4
6. 71Juho MarttilaLimingan Niittomiehet12:17.9   5:22.5
DNS 74Arttu HuhtanenYlivieskan Kuula
Sarjaluettelo

N08 Naiset 8 vuotta 1 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1. 77Peppi PoutanenKarihaaran Visa3:47.2
2. 85Fanni RantaeskolaSuomussalmen Rasti3:52.2   5.0
3. 79Minttu RossiKarihaaran Visa4:10.4   23.2
4. 83Eevi Maiju Aliisa JukaLaitasaaren Veto4:38.1   50.9
5. 82Elena RyyttyOulun Hiihtoseura4:47.6   1:00.4
6. 84Silja PekkalaOunasvaaran Hiihtoseura4:51.5   1:04.3
7. 78Eevi PuoskariKempeleen Kiri4:52.6   1:05.4
8. 81Milja TihinenLaitasaaren Veto4:56.8   1:09.6
9. 86Miia LaakkonenKuusamon Erä-Veikot5:04.6   1:17.4
10. 80Enni LaakkonenKuusamon Erä-Veikot6:54.2   3:07.0
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 3 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1. 99Erkka PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura9:08.2
2. 92Mikael KynkäänniemiOulun Hiihtoseura9:28.4   20.2
3.102Akseli SchmittLaitasaaren Veto9:33.7   25.5
4. 91Lauri KorpelaSaloisten Reipas9:38.8   30.6
5. 93Veeti RahkolinLimingan Niittomiehet9:41.6   33.4
6. 94Arttu JuolaOulun Hiihtoseura9:55.8   47.6
7. 97Matias LatomaaOulun Hiihtoseura10:13.4   1:05.2
8.101Nooa KarjalainenKuusamon Erä-Veikot10:34.2   1:26.0
9. 90Eino RyyttyOulun Hiihtoseura10:50.3   1:42.1
10. 95Matias TihinenLaitasaaren Veto10:54.1   1:45.9
11.100Miikka KiveläTaivalkosken Metsä-Veikot 8510:55.9   1:47.7
12. 98Niko LiuskaKempeleen Kiri11:00.6   1:52.4
13. 89Akseli HyvärinenLaitasaaren Veto13:26.9   4:18.7
DNS 96Atte HuhtanenYlivieskan Kuula
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1.117Minea MiettunenKarihaaran Visa6:46.4
2.111Lotta RossiKarihaaran Visa7:16.0   29.6
3.108Inka RyyttyOulun Hiihtoseura8:04.5   1:18.1
4.106Sini HarjuhaahtoSaloisten Reipas8:04.8   1:18.4
5.116Alina KyllönenTyrnävän Ahmat8:05.4   1:19.0
6.112Miona SelkäläHaukiputaan Veikot8:11.0   1:24.6
7.109Saaga PesämaaIin Hiihtoseura8:19.2   1:32.8
8.115Helmiina SimiläOulun Hiihtoseura8:19.5   1:33.1
9.113Sofia LatomaaOulun Hiihtoseura8:20.2   1:33.8
10.105Mira MarttilaLimingan Niittomiehet8:44.4   1:58.0
11.107Saimi PuranenLimingan Niittomiehet9:15.1   2:28.7
12.110Helmi-Lilja NiskanenSuomussalmen Rasti10:30.2   3:43.8
DNS114Emilia HakasalmiKuivasjärven Aura
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1.121Elmeri HelanderValkeakosken Haka7:54.4
2.125Teemu HonkanenOulun Hiihtoseura7:57.3   2.9
3.120Ronni MäntyrantaOulun Hiihtoseura8:08.3   13.9
4.124Jaakko ParkkilaPudasjärven Urheilijat8:32.0   37.6
5.119Heikki PeipinenYlikiimingin Nuijamiehet8:42.2   47.8
6.129Nooa KaunistoKarihaaran Visa8:47.4   53.0
7.122Eetu JuolaOulun Hiihtoseura9:00.8   1:06.4
8.123Olli LoukkaanhuhtaSaloisten Reipas9:11.5   1:17.1
9.126Oskari KiveläTaivalkosken Metsä-Veikot 859:17.5   1:23.1
DNS127Onni KukkonenOulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1.144Enni PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura7:14.3
2.132Neea TaskilaOulun Hiihtoseura7:29.8   15.5
3.145Hanna NiskanenOne Way Pro Team7:39.2   24.9
4.147Seliina ManninenOunasvaaran Hiihtoseura7:41.1   26.8
5.138Oona LatomaaOulun Hiihtoseura7:42.0   27.7
6.141Sara NiskanenKeminsuun Kisa7:52.1   37.8
7.137Hilla NiskanenSuomussalmen Rasti7:57.4   43.1
8.135Hanna SoronenIin Hiihtoseura8:00.1   45.8
9.143Sunna VihervirtaInarin Yritys8:00.7   46.4
10.142Essi ParkkilaPudasjärven Urheilijat8:17.4   1:03.1
11.130Katriina VuolletOulun Hiihtoseura8:36.1   1:21.8
12.133Elli LoukkaanhuhtaSaloisten Reipas8:40.2   1:25.9
13.136Elina ParpalaSimon Kiri8:40.5   1:26.2
14.148Heli LaajokiOulun Hiihtoseura8:41.9   1:27.6
15.140Iina HaatajaLimingan Niittomiehet8:43.9   1:29.6
16.134Selina SimiläOulun Hiihtoseura8:56.4   1:42.1
17.131Siiri RuotsalaOunasvaaran Hiihtoseura8:59.5   1:45.2
18.139Roosa VuoriSaloisten Salama9:18.2   2:03.9
DNS146Heli KorpiAavasaksan Urheilijat
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1.167Elina KansanahoOunasvaaran Hiihtoseura8:23.7
2.154Veera NiskanenKeminsuun Kisa8:31.0   7.3
3.156Selma MäkäräinenKempeleen Kiri8:55.3   31.6
4.155Helmi KorpiAavasaksan Urheilijat8:56.5   32.8
5.152Heta RuotsalaOunasvaaran Hiihtoseura8:58.5   34.8
6.162Hilpi RuotsalaOunasvaaran Hiihtoseura9:02.8   39.1
7.166Sanni TyyskäOulaisten Huima9:12.8   49.1
8.159Niina RokolampiMetsä-Veikot 859:23.0   59.3
9.165Iida HyvärinenLaitasaaren Veto9:44.1   1:20.4
10.160Helinä NiskanenSuomussalmen Rasti9:45.4   1:21.7
11.157Iina LaakkonenKuusamon Erä-Veikot10:04.2   1:40.5
12.163Linnea SelkäläHaukiputaan Veikot10:07.1   1:43.4
DNS153Nelli-Lotta KarppelinLimingan Niittomiehet
DNS158Edith KilpiäinenKarihaaran Visa
DNS161Frida KilpiäinenKarihaaran Visa
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1.178Juuso KinnunenOulun Hiihtoseura13:22.2
2.175Johannes PaasoKarihaaran Visa13:39.0   16.8
3.172Ari PekkalaOunasvaaran Hiihtoseura13:45.5   23.3
4.177Santtu OutilaPudasjärven Urheilijat13:54.1   31.9
5.181Mikko PietarilaOulun Hiihtoseura14:04.7   42.5
6.173Antti HarjuhaahtoSaloisten Reipas14:05.3   43.1
7.170Eemeli KuiriOulun Hiihtoseura14:05.9   43.7
8.180Jesse YlimäkiKarihaaran Visa14:15.8   53.6
9.179Anton Henrik MäenpääIin Hiihtoseura14:57.0   1:34.8
10.171Viljami YlilauriLimingan Niittomiehet15:27.1   2:04.9
11.176Otto KarjalainenKuusamon Erä-Veikot15:33.1   2:10.9
12.182Jalmari KansanahoOunasvaaran Hiihtoseura15:54.7   2:32.5
DNS174Roope KlemolaOulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1.195Kerttu PirneskoskiKarihaaran Visa13:21.3
2.188Minna KukkonenKarihaaran Visa13:43.4   22.1
3.202Helmi PeipinenYlikiimingin Nuijamiehet13:48.0   26.7
4.191Salla TyyskäOulaisten Huima14:06.7   45.4
5.207Mette OjalaKeminsuun Kisa14:19.5   58.2
6.185Iida-Maria LämsäOulun Hiihtoseura14:19.7   58.4
7.190Henna KorpiAavasaksan Urheilijat14:30.6   1:09.3
8.201Emmi HuovinenPaltamon Urheilijat14:39.4   1:18.1
9.200Ada HolmOulun Hiihtoseura14:41.9   1:20.6
10.194Heli HarjuhaahtoSaloisten Reipas14:47.6   1:26.3
11.203Anna KorpiAavasaksan Urheilijat14:50.6   1:29.3
12.192Milla KiviahoKeminsuun Kisa14:53.0   1:31.7
13.198Aada PeltolaHimangan Urheilijat14:57.0   1:35.7
14.204Kerttu PuranenLimingan Niittomiehet14:58.2   1:36.9
15.197Piia JuolaOunasvaaran Hiihtoseura15:05.0   1:43.7
16.206Ronja PöyhönenKuhmo-Ski15:51.1   2:29.8
17.193Veera PääkkönenKuhmo-Ski16:16.2   2:54.9
18.196Matilda KoivurantaOulun Hiihtoseura16:23.1   3:01.8
19.187Tiia JaakolaOulun Hiihtoseura16:55.3   3:34.0
DNS186Jonna VesteniusKarihaaran Visa
DNS189Helmi KukkonenOulun Hiihtoseura
DNS199Sanni PulkkinenKarihaaran Visa
DNS205Reija AholaKarihaaran Visa
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 10 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1.214Jarkko KukkonenKarihaaran Visa23:23.3
2.212Niko AnttolaAlatornion Pirkat24:46.4   1:23.1
3.211Marko KukkonenKarihaaran Visa26:50.2   3:26.9
4.219Miska MinkkinenSuomussalmen Rasti26:52.5   3:29.2
5.218Atte RahikkalaKempeleen Kiri27:13.6   3:50.3
6.217Joakim AikioniemiOunasvaaran Hiihtoseura27:24.5   4:01.2
7.216Kalle LoukkaanhuhtaSaloisten Reipas27:28.2   4:04.9
8.215Eelis KarjalainenKuusamon Erä-Veikot29:51.1   6:27.8
9.220Aappo MustonenKempeleen Kiri32:46.8   9:23.5
DNF213Aabel LehtorantaOne Way Pro Team
Sarjaluettelo

NYL Naiset 10 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan 5.00 km(Sij.)
1.236Aija SöyrinkiOulun Hiihtoseura25:36.8 12:42.2 (1.)
2.234Tiina IdströmInarin Yritys26:37.3   1:00.513:19.2 (3.)
3.228Alisa PyrröLahden Hiihtoseura26:37.8   1:01.013:14.1 (2.)
4.232Krista LehtolaKarihaaran Visa27:01.0   1:24.213:22.8 (4.)
5.235Saana UkkonenHaapaveden Urheilijat27:08.6   1:31.813:28.6 (5.)
6.225Päivi PiminäinenKainuun Hiihtoseura27:29.7   1:52.913:33.6 (6.)
7.227Noora RäisänenSaloisten Reipas28:19.2   2:42.413:51.9 (7.)
8.226Salla LoukusaMetsä-Veikot 8528:23.8   2:47.014:08.3 (9.)
9.223Anu KivipääOulun Hiihtoseura28:44.5   3:07.714:05.8 (8.)
10.233Irina NousiainenKeuruun Kisailijat29:01.5   3:24.714:19.4 (10.)
11.231Tanja KellokumpuTupoksen Tuisku29:42.4   4:05.614:36.6 (12.)
12.224Maria HiivalaOulun Hiihtoseura29:53.7   4:16.914:36.1 (11.)
13.229Heidi PennanenKiuruveden Urheilijat30:29.3   4:52.515:07.4 (13.)
DNS230Pia VähäkuopusOulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 10 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1.242Ella AnttolaAlatornion Pirkat25:57.8
2.243Alisa ToivanenKarihaaran Visa26:20.5   22.7
3.241Ella-Sofia MetsävainioOulun Hiihtoseura27:21.0   1:23.2
4.244Eveliina KorvaKuusamon Erä-Veikot28:03.4   2:05.6
5.240Jenny ParviainenPosion Pyrintö31:59.9   6:02.1
DNF239Heidi VähäkuopusOulun Hiihtoseura
DNS245Katriina AuttiOulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 10 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1.251Emilia NissinahoYlikiimingin Nuijamiehet27:26.9
2.252Seela PeuralahtiOulun Hiihtoseura28:12.9   46.0
3.248Veera LaaksoviitaSuomussalmen Rasti29:07.6   1:40.7
4.250Niina HolmströmIin Hiihtoseura29:18.6   1:51.7
DNS249Aila-Alisa AikioniemiOunasvaaran Hiihtoseura
Sarjaluettelo

MYL Miehet 15 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan 5.00 km(Sij.) 10.00 km(Sij.)
1.270Eero AittolampiOulun Hiihtoseura33:45.2 10:59.3 (1.)22:15.2 (1.)
2.268Reima IdströmInarin Yritys34:33.2   48.011:13.7 (2.)22:57.5 (2.)
3.260Markus IsolaRovaniemen Maratonhiihtäjät35:27.8   1:42.611:42.2 (4.)23:34.4 (4.)
4.266Eero VuolletPosion Pyrintö35:28.1   1:42.911:55.6 (7.)23:54.6 (5.)
5.263Lauri PyhäjärviOunasvaaran Hiihtoseura36:44.8   2:59.611:43.2 (5.)24:15.3 (6.)
6.255Ilkka-Petri VälitaloMuurolan Kisaveikot37:12.3   3:27.112:13.5 (9.)24:40.4 (8.)
7.259Viljo JuntunenRistijärven Pyry37:32.1   3:46.912:16.3 (10.)24:51.7 (9.)
8.267Juho KämäräinenOulun Hiihtoseura37:35.4   3:50.211:46.3 (6.)24:40.0 (7.)
9.256Janne UusitaloPihtiputaan Tuisku38:06.5   4:21.312:21.3 (11.)25:13.4 (11.)
10.269Kalle MäättäOulun Hiihtoseura38:06.8   4:21.612:06.7 (8.)24:57.1 (10.)
DNF262Matti KorhonenOulun Hiihtoseura 11:20.6 (3.)23:24.9 (3.)
DNS257Jouko NiiranenKestilän Kisa-Veikot
DNS258Oskari HeinikoskiKarihaaran Visa
DNS261Antti HarmaalaIin Hiihtoseura
DNS264Samuli SchroderusOulun Hiihtoseura
DNS265Samuli ErvastiKuusamon Erä-Veikot
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 15 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1.273Santeri PirneskoskiKarihaaran Visa33:37.6
2.274Oskari HökkäMetsä-Veikot 8535:00.3   1:22.7
3.276Visa JoenperäMetsä-Veikot 8537:44.9   4:07.3
4.275Jaakko KotajärviOulunsalon Vasama38:14.4   4:36.8
5.277Petteri LaurénOulun Hiihtoseura39:09.2   5:31.6
DNS278Miro MinkkinenMetsä-Veikot 85
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 15 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1.283Erkka KangasOulun Hiihtoseura37:26.2
2.285Eino KoivulaOulun Hiihtoseura37:55.0   28.8
3.281Eetu PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura38:50.9   1:24.7
DNF282Antti-Olavi RytkyHaapaveden Urheilijat
DNF284Eemil LehtorantaOne Way Pro Team
DNS286Teemu PyöräläIin Hiihtoseura
Sarjaluettelo