Veteraanien SM perinteinen 26.1.2019

Virpiniemi,Oulu

Tulokset


© Oulun hiihtoseura

Kilpailun sarjat: N75; M75; N70; N65; N60; N55; N50; N45; N40; N35; M70; M65; M60
; M55; M50; M45; M40; M35

N75 Naiset 75 vuotta 5 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
DNF 2Seija HagströmOunasvaaran Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M75 Miehet 75 vuotta 5 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1. 4Matti Juhani HuuhkaNastolan Naseva18:52.7
2. 12Martti KiveläKuoreveden Kärki19:54.9   1:02.2
3. 5Jussi PalonenViitasaaren Viesti21:46.9   2:54.2
4. 11Reijo KauppilaTampereen Pyrintö23:26.8   4:34.1
DNS 3Paavo LappalainenKontiolahden Urheilijat
DNS 6Esko HyvärinenPolvijärven Vauhti
DNS 7Sakari UkonmaanahoYlikiimingin Nuijamiehet
DNS 8Antero AhtiainenKuusankosken Kisa
DNS 9Alpo VirtanenHyvinkään Hiihtoseura
DNS 10Mauri MiettunenKarihaaran Visa
Sarjaluettelo

N70 Naiset 70 vuotta 5 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1. 14Liisa KämäräinenRantasalmen Urheilijat21:35.8
2. 13Sinikka SaloTampereen Pyrintö22:08.8   33.0
Sarjaluettelo

N65 Naiset 65 vuotta 5 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1. 15Marjut VuorenmaaOulun Kilpa-Veljet19:37.8
Sarjaluettelo

N60 Naiset 60 vuotta 5 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1. 18Marianne NiemiKuusamon Erä-Veikot18:15.4
2. 19Aino BergTampereen Yritys20:07.6   1:52.2
3. 16Maija KäkeläHaukiputaan Veikot21:33.9   3:18.5
DNS 17Merja TeräväinenSomeron Esa
Sarjaluettelo

N55 Naiset 55 vuotta 5 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1. 22Tuula RasimusSki Jyväskylä16:59.6
2. 20Mirva PynnönenJoutsan Pommi18:59.1   1:59.5
3. 21Jaana KuittinenTampereen Yritys20:40.0   3:40.4
Sarjaluettelo

N50 Naiset 50 vuotta 5 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1. 23Katri MunukkaSki Jyväskylä16:22.5
2. 26Marjo EnaIK Falken17:28.5   1:06.0
3. 25Tytti PelkonenTampereen Yritys18:37.8   2:15.3
4. 28Lilja BullerTaivalkosken Metsä-Veikot 8519:05.5   2:43.0
5. 29Ulla JunttolaLimingan Niittomiehet19:23.3   3:00.8
DNS 24Sirpa RiikolaYlikiimingin Nuijamiehet
DNS 27Pirkko Jaakola-JuntunenKiuruveden Urheilijat
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 5.00 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1. 31Virve JouhtenKempeleen Pyrintö - (-)16:19.2
2. 32Jonna KuronenLieksan Hiihtoseura - (-)16:21.2   2.0
3. 30Johanna HolmViitasaaren Viesti - (-)17:01.6   42.4
4. 33Mari MarttinenInarin Yritys - (-)17:59.0   1:39.8
Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 vuotta 5 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 5.00 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1. 41Terhi MäkiKiuruveden Urheilijat - (-)16:56.3
2. 34Anu SkogKempeleen Pyrintö - (-)17:15.7   19.4
3. 38Päivi PeltoniemiHimangan Urheilijat - (-)17:43.2   46.9
4. 35Sanna HenrikssonOulun Hiihtoseura - (-)17:56.0   59.7
5. 37Marika Suni-KähtäväKalajoen Junkkarit - (-)18:12.3   1:16.0
DNS 36Suvi KarjaluotoSki Jyväskylä
DNS 39Saara HaikolaPakilan Veto
DNS 40Kirsi PääkkönenUtajärven Urheilijat
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 5.00 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1. 44Elina MäkitaloHimangan Urheilijat - (-)15:52.7
2. 46Lotta TuominenSeinäjoen Hiihtoseura - (-)16:36.5   43.8
3. 43Minna PatanenSaloisten Salama - (-)17:04.2   1:11.5
DNS 42Anu JunnilaOulun Hiihtoseura
DNS 45Terhi TuorilainenKiuruveden Urheilijat
DNS 47Johanna SkogIK Falken
Sarjaluettelo

M70 Miehet 70 vuotta 10 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 5.00 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1. 48Eero VäisänenKuhmon Kiva16:12.6 (2.)32:23.8
2. 49Sakari MatikainenEspoon Tapiot16:11.7 (1.)32:29.1   5.3
3. 50Harri MäkeläVammalan Seudun Voima16:38.5 (3.)33:16.3   52.5
4. 55Veikko PiirainenKeimolan Kaiku16:51.0 (4.)34:02.7   1:38.9
5. 52Kai SaksiMuonion Kiri18:21.7 (5.)37:14.6   4:50.8
DNF 53Kalle SaapunkiKuusamon Erä-Veikot - (-)
DNS 51Seppo MalilaPyhäjärven Pohti
DNS 54Yrjö TeräväinenSomeron Esa
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 10 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 5.00 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1. 64Leino NisulaVirtain Urheilijat16:43.2 (1.)33:13.6
DNS 56Keijo SalonenKuivasjärven Aura
DNS 57Erkki KumpulaHaukiputaan Veikot
DNS 58Mikko KinnunenVetelin Urheilijat
DNS 59Pauli HalonenSäyneisen Salpa
DNS 60Juhani UkonmaanahoYlikiimingin Nuijamiehet
DNS 61Aito PennanenKiuruveden Urheilijat
DNS 62Paavo OilinkiUtajärven Urheilijat
DNS 63Mikko KoivukangasOulun Hiihtoseura
DNS 65Antti RidanpääYlistaron Kilpa-Veljet
DNS 66Veikko ImponenKemijärven Urheilijat
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 10 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 5.00 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1. 67Jouko KaukanenVirtain Urheilijat15:43.2 (1.)31:34.1
2. 72Kai LappalainenPyhäjärven Pohti16:02.0 (2.)32:14.7   40.6
3. 70Jorma KuronenKainuun Hiihtoseura16:16.9 (4.)32:36.9   1:02.8
4. 82Tapio NieminenVirtain Urheilijat16:14.3 (3.)33:31.7   1:57.6
5. 78Jouko KarppinenUtajärven Urheilijat18:14.6 (5.)37:14.2   5:40.1
DNS 68Arto PurhoAnjalan Liitto
DNS 69Rainer HakamäkiVirtain Urheilijat
DNS 71Jorma HonkanenMaaningan Mahti
DNS 73Veikko HietaojaKankaanpään Urheilijat
DNS 74Jorma AaltoIin Urheilijat
DNS 75Jussi HytönenPulkkilan Ponsi
DNS 76Tapio TikkanenValkealan Kajo
DNS 77Veli Pekka VänniKankaanpään Urheilijat
DNS 79Jouko LaitinenPieksämäen Veikot
DNS 80Johnny HamströmValkealan Kajo
DNS 81Hannu KaikkonenOulun Hiihtoseura
DNS 83Jouni PalojärviKemijärven Urheilijat
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 10 km P

ICR 343.8
Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 5.00 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1. 97Jouko VaaliVirtain Urheilijat14:16.4 (1.)28:20.1
2. 87Harri Ala-LahtiSeinäjoen Hiihtoseura14:18.7 (2.)28:53.7   33.6
3. 86Kari OllilaRovaniemen Maratonhiihtäjät14:35.0 (4.)29:22.8   1:02.7
4. 96Stefan StorvallIF Åsarna14:44.5 (5.)29:56.0   1:35.9
5. 84Matti LehtinenHimangan Roima15:56.9 (6.)32:20.1   4:00.0
6. 91Olavi SariolaOulun Hiihtoseura18:54.4 (7.)39:20.9   11:00.8
DSQ 92Jari NieminenPadasjoen Yritys14:33.6 (3.)29:23.8 ICR 343.8
DNS 85Jari MäkeläVetelin Urheilijat
DNS 88Antti PöyhönenMaaningan Mahti
DNS 89Veli-Heikki MustonenValkealan Kajo
DNS 90Arto KytöläAlajärven Ankkurit
DNS 93Jan AldenBorgå Akilles
DNS 94Heikki RoimasKälviän Tarmo
DNS 95Arto KyngäsHeinolan Isku
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 10 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 5.00 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1.103Juha AlmRovaniemen Maratonhiihtäjät13:39.8 (1.)27:40.0
2.118Jari KuhnoSaarijärven Pullistus13:53.9 (2.)28:01.9   21.9
3.108Tommi HyttinenSaloisten Salama14:18.6 (4.)28:45.5   1:05.5
4.112Pasi LounasahoVantaan Hiihtoseura14:24.2 (5.)28:53.2   1:13.2
5. 98Jukka-Pekka OjalaFinlandia-Hiihto Team14:16.8 (3.)28:59.6   1:19.6
6.110Jari HolmViitasaaren Viesti14:26.0 (6.)29:02.7   1:22.7
7. 99Jouko HöynäläOulun Hiihtoseura14:40.5 (8.)29:25.6   1:45.6
8.111Juha-Matti ValkamaNurmijärven Hiihtoseura14:38.5 (7.)29:47.9   2:07.9
9.113Simo TörnvallKalajoen Junkkarit14:53.8 (9.)30:16.5   2:36.5
10.114Teuvo KuuselaKeminsuun Kisa15:09.4 (10.)30:31.5   2:51.5
11.105Pekka KukkulaIin Hiihtoseura15:23.5 (11.)31:23.7   3:43.7
12.116Keijo PulkkinenKempeleen Maratonklubi16:05.6 (12.)32:30.6   4:50.6
DNS100Kimmo VehkakoskiVaasan Hiihtäjät
DNS101Ronny SvartsjöIF Åsarna
DNS102Mikko AuttiTEAM SKIERS
DNS104Juha JuntunenKiuruveden Urheilijat
DNS106Ari OravaSeinäjoen Hiihtoseura
DNS107Matti RoininenValtimon Vasama
DNS109Ismo ParkkonenVirtain Urheilijat
DNS115Jarkko KauppinenSki Jyväskylä
DNS117Ari PajalaOulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 10 km P

ICR 343.8
Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 5.00 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1.130Marko TörmänenOulun Hiihtoseura13:16.1 (1.)26:58.7
2.123Jari KalliokoskiVetelin Urheilijat13:56.1 (2.)28:46.5   1:47.8
3.128Marko LeppämäkiYlöjärven Urheilijat14:11.1 (4.)28:49.0   1:50.3
4.125Petri PieviläinenRistijärven Pyry14:31.0 (6.)28:55.4   1:56.7
5.127Jani LaineKuivasjärven Aura14:18.1 (5.)29:06.7   2:08.0
6.129Juha HänninenSki Jyväskylä14:41.4 (7.)29:56.4   2:57.7
7.122Vesa MoilanenYlivieskan Kuula14:45.4 (8.)30:12.8   3:14.1
8.121Ilkka NurminenKangasalan Kisa15:04.2 (9.)30:46.4   3:47.7
DSQ126Jani OravamäkiOulun Hiihtoseura14:01.0 (3.)29:00.8 ICR 343.8
DNS119Antti HenrikssonOulun Hiihtoseura
DNS120Juha-Pekka HyttinenTaivalkosken Metsä-Veikot 85
DNS124Pekka EeronheimoOulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta 10 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 5.00 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1.142Matti MyllylahtiHaapajärven Kiilat13:45.6 (1.)27:59.8
2.131Roni KnuutilaYlivieskan Kuula14:11.2 (2.)28:53.1   53.3
3.134Hannu PaasoSievin Sisu14:14.0 (3.)29:07.2   1:07.4
4.136Tuomas LiikavainioMuonion Kiri14:45.6 (4.)29:54.5   1:54.7
5.138Jussi MökkönenSievin Sisu15:04.6 (5.)30:48.9   2:49.1
6.140Jyrki HolmströmKuusamon Erä-Veikot16:50.0 (6.)34:45.2   6:45.4
7.133Markus RonkainenHaukiputaan Veikot18:09.2 (7.)37:05.0   9:05.2
DNS132Kauko HeinikoskiIin Hiihtoseura
DNS135Hannu KirstinäOulun Hiihtoseura
DNS137Heikki KarjaluotoSki Jyväskylä
DNS139Esa SeppäLempäälän Kisa
DNS141Tomi LaurenBorgå Akilles
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km P

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 5.00 km(Sij.) Kilpailijan loppuaika Ero voittajaan
1.148Joachim GustafssonIF Femman13:42.0 (1.)27:28.9
2.143Keijo Pintamo-KenttäläInarin Yritys13:52.6 (2.)27:43.4   14.5
3.144Markus KanamäkiSaloisten Salama14:18.2 (3.)28:45.4   1:16.5
4.145Juha VähämetsäOulun Hiihtoseura14:47.0 (4.)29:39.5   2:10.6
DNS146Pasi AuvinenIF Brahe
DNS147Kai ImmonenKouvolan Hiihtoseura
DNS149Joni SeppäInarin Yritys
Sarjaluettelo